Zamknij

Heynen znów zaskoczył. Tak zareagował na brązowy medal Polaków w LN

Maciej Walasek
24.07.2022 20:10

Vital Heynen w swoim stylu zareagował na sukces polskich siatkarzy. W niedzielę biało-czerwoni pokonali Włochów 3:0, zdobywając brązowy medal w Lidze Narodów.

Vital Heynen
fot. Filip Czyszanowski/Twitter screen

Reprezentacja Polski siatkarzy po blamażu z USA stanęła na wysokości zadania. Kiedy większość kibiców biało-czerwonych zastanawiała się, czy mistrzowie świata podniosą się po sobotnim spotkaniu, ekipa Nikoli Grbicia pokazała, że starcie z Amerykanami wymazała z głowy, nastawiając się na walkę z Italią o brąz.

Polacy grali z Włochami jak równy z równym, ale to Bartosz Kurek i spółka błyszczeli skutecznością w ataku, czy na zagrywce. Ostatecznie mistrzowie świata pokonali mistrzów Europy 3:0, zdobywając brązowy krążek Ligi Narodów.

Vital Heynen pogratulował polskim siatkarzom brązowego medalu LN

Po zakończeniu spotkania odbyła się ceremonia medalowa, podczas której zawodnicy odebrali pamiątkowe krążki. Tuż po tym dał o sobie znać Vital Heynen. Jak poinformowali Sara Kalisz i Filip Czyszanowski z TVP Sport były selekcjoner polskiej kadry wyściskał się z każdym siatkarzem, gratulując sukcesu.

Przypomnijmy, że Vital Heynen nie zdołał zakwalifikować się z niemiecką kadrą siatkarek do fazy finałowej Ligi Narodów. Ostatecznie jego zespół uplasował się na dziesiątym miejscu.

loader

RadioZET.pl