Zamknij

Znamy nowego trenera polskich siatkarzy. Legenda następcą Heynena

12.01.2022 17:13
siatkarze reprezentacji Polski
fot. PAP/EPA

Nikola Grbić został nowym selekcjonerem polskich siatkarzy. PZPS potwierdził zakontraktowanie serbskiego szkoleniowca

Nikola Grbić został następcą Vitala Heynena i poprowadzi reprezentację Polski siatkarzy. Grbić jest legendą światowej siatkówki. Genialny serbski rozgrywający sięgnął po olimpijskie złoto na IO w Sydney 2000. Grał w największych siatkarskich klubach, zdobywając m.in. dwukrotnie mistrzostwo Włoch i dwa razy triumfując w Lidze Mistrzów.

48-latek trenerską karierę rozpoczął od sezonu 2014/15, prowadząc najpierw Sir Safety Perugię, a następnie Calzedonię Weronę. W latach 2015-2019 prowadził reprezentację Serbii, z którą zdobywał brąz ME i dwa medale Ligi Światowej (złoto i srebro).

O Grbiciu zrobiło się jeszcze głośniej, kiedy objął Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W czasie dwóch sezonów z polską drużyną dwukrotnie wywalczył Superpuchar Polski i raz cieszył się z mistrzostwa i Pucharu Polski. Jednak najważniejszym osiągnięciem było wygranie Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21.

Nikola Grbić trenerem polskich siatkarzy

Nikola Grbić jest 32. selekcjonerem polskiej kadry siatkarzy w historii. Zastąpił na tym stanowisku Vitala Heynena, który prowadził biało-czerwonych w latach 2018-2021.

Głównym zadaniem Grbicia będzie doprowadzenie reprezentacji Polski do medalu na IO w Paryżu 2024. Jednak już w tym roku Serb będzie mógł się wykazać. Poza Ligą Narodów polscy siatkarze po raz drugi przystąpią do obrony mistrzostwa świata. Siatkarski mundial w Rosji odbędzie się na przełomie sierpnia i września.

RadioZET.pl