Zamknij

Gorzkie słowa Kurka przed meczem o brąz. Nie mówił o siatkarzach

Maciej Walasek
24.07.2022 12:13
Bartosz Kurek
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Bartosz Kurek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" w szczerych słowach skomentował obecną sytuację wokół reprezentacji Polski. - Czasami jesteśmy za bardzo zapatrzeni w siebie - mówił. W niedzielę biało-czerwoni zagrają z Włochami o brązowy medal Ligi Narodów.

Polscy siatkarze tylko w dwóch pierwszych setach opierali się Amerykanom, walcząc z nimi jak równy z równym. Chociaż po polskiej stronie wiele elementów nie funkcjonowało jak należy, biało-czerwoni utrzymywali kontakt z rywalem. Jednak w trzecim secie w naszej drużynie coś pękło, a zawodnicy z USA rozbili mistrzów świata 25:13, pieczętując awans do wielkiego finału.

- Czasami jesteśmy za bardzo zapatrzeni w siebie i nie mówię tutaj o nas, jako zawodnikach, ale o opinii. Wielu osobom wydaje się, że przyjedziemy na turniej i ogramy wszystkich 3:0. W pierwszych dwóch setach mieliśmy lekką niedyspozycję, a w trzecim Amerykanie pokazali, że jeśli nie przyjdziesz z dobrą grą, to nie masz czego szukać na tym boisku - mówił Bartosz Kurek w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Gorzkie słowa Kurka przed meczem Polska - Włochy

W dalszej części rozmowy atakujący reprezentacji Polski przyznał się, że mecz półfinałowy nie był dobry w jego wykonaniu, jak i całego zespołu.

- Musimy się zresetować i skupić na tym, co sami możemy zrobić, co możemy poprawić. Musimy przygotować się na kolejne trudne spotkanie. To dla nas cenne i ważne doświadczenie, dla każdego z siatkarzy - dodał Nikola Grbić przed kamerami Polsatu Sport.

Polska - Włochy: Kiedy mecz o 3. miejsce? O której godzinie LN siatkarzy?

Polacy nie mają wiele czasu. W niedzielę zagrają o brązowy medal z reprezentacją Włoch, która w drugim półfinale przegrał z Francją 0:3. Relacja na żywo z meczu Polska - Włochy w Lidze Narodów zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl