Zamknij

Giuseppe Cuccarini zwolniony z ŁKS-u. Znamy nazwisko następcy

01.12.2020 19:32
Giuseppe Cuccarini
fot. materiały prasowe

Giuseppe Cuccarini przestał być trenerem ŁKS-u Commercecon Łódź - taką decyzję podjął we wtorek zarząd klubu. Nowym szkoleniowcem łódzkich "Wiewiór" został Michal Masek.

Giuseppe Cuccarini był szkoleniowcem m.in. Pallavolo Sirio Perugia, Foppapedretti Bergamo, Eczacıbaşı Stambuł, Lokomotivu Baku czy Chemika Police. W swoim kraju nazywany jest „Profesorem”. Spod jego skrzydeł wyszli uznani w siatkarskim świecie szkoleniowcy, m.in. Davide Mazzanti i Giovanni Giudetti. 

Ma na koncie wiele sukcesów, m.in.: wicemistrzostwo (2001) i mistrzostwo (2002) Włoch, wicemistrzostwo (2009) i mistrzostwo (2008) Turcji. Z Chemikiem Police wywalczył w 2014 roku Puchar Polski i mistrzostwo kraju. W sezonie 2019/2020 do swojej kolekcji dołożył brązowy medal mistrzostw Polski w ŁKS-em Commercecon.

Giuseppe Cuccarini zwolniony z ŁKS-u, Masek nowym trenerem

Michal Masek w przeszłości pełnił między innymi funkcję asystenta I trenera w Chemiku Police oraz Dresdner SC. W tej roli z jednym i drugim klubem odbierał złote medale mistrzostw kraju (z Dresdner SC dwukrotnie). Na początku sezonu 2016/2017 zastąpił na stanowisku I trenera ŁKS-u Commercecon Łódź Macieja Bartodziejskiego. W pierwszym sezonie pracy w Łodzi wypracował wraz z zespołem 6. miejsce w lidze.

W sezonie 2017/2018, po zmianach kadrowych, ŁKS Commercecon Łódź pod wodzą Michala Maska wspiął się niemal na sam szczyt w polskiej lidze, zdobywając wicemistrzostwo kraju. W kolejnym sezonie efekt współpracy był jeszcze lepszy  - ŁKS Commercecon cieszył się z tytułu mistrza Polski i to przed własną publicznością.

W ostatnim czasie Michal Masek rozpoczął inne wyzwanie zawodowe. Trener reprezentacji Słowacji Marco Fenoglio zaproponował mu rolę asystenta. W sezonie 2019/2020 Michal Maska podpisał kontrakt z greckim PAOK-iem Saloniki. W trakcie obecnego sezonu zakończył jednak swoją współpracę i powrócił do Łodzi.

RadioZET.pl/informacja prasowa