Zamknij

Giba może trafić do aresztu. Problemy legendy światowej siatkówki

22.12.2020 08:55
Giba
fot. MIROSLAW PIESLAK/East News

Giba może trafić do aresztu. Jak informują brazylijskie media, sąd wydał nakaz aresztowania mistrza olimpijskiego z Aten. Legenda światowej siatkówki ma mieć spore zaległości w płaceniu alimentów wobec byłej żony.

Giba siedem lat temu rozwiódł się z Cristiną Pirv. Zgodnie z decyzją sądu co miesiąc Brazylijczyk miał płacić alimenty byłej żonie w wysokości około 1500 euro. Jednak były siatkarz wciąż walczy o zmniejszenie kwoty. Mimo że walka trwa, zaległości wobec byłej małżonki urosły. Aktualnie Giba jest winny kobiecie blisko 300 tysięcy brazylijskich reali, czyli niecałe 50 tysięcy euro. Wobec tego sąd wydał nakaz aresztowania byłego przyjmującego.

43-latek za pośrednictwem Globo Esporte zabrał głos w sprawie i opowiedział, jak to wygląda z jego perspektywy.

Giba trafi do aresztu?

– Mam dość milczenia. Od siedmiu lat dostaję „lanie”, a Cristina wykorzystuje do tego media i wciąga w to nasze dzieci. Ujawnia wartości procesów sądowych, a to powinno być trzymane w tajemnicy. Gdybym był tak złym ojcem, jak to przedstawia, to czy dzieci dzwoniłyby do mnie codziennie i wysyłały wiadomości!? – tłumaczył Giba.

Po zakończeniu kariery legenda siatkówki została ambasadorem FIVB, ale zarobki trzykrotnego mistrza świata przestały być tak ogromne, kiedy grał w czołowych klubach. W związku z tym 43-latek nie ma środków, aby co miesiąc płacić alimenty opiewające na kwotę 1500 euro.

RadioZET.pl/