Zamknij

Gheorghe Cretu trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

06.07.2021 12:59
Gheorghe Cretu trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
fot. Mateusz Jagielski/East News

Gheorghe Cretu został ogłoszony nowym trenerem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Rumuński szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Nikolę Grbicia.

Gheorghe Cretu jest bardzo dobrze znany kibicom PlusLigi. W przeszłości Rumun prowadził AZS Olsztyn, Cuprum Lubin i Asseco Resovię Rzeszów. W sezonie 2021/22 szkoleniowiec został następcą Nikoli Grbicia i poprowadzi ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

- Możliwość pracy z taką drużyną jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to niesamowite wyzwanie. Zmagania ligowe zapowiadają się bardzo interesująco. Każdy z nas jest równie mocno zmotywowany, aby powtórzyć sukces ostatniego sezonu - powiedział Cretu.

Gheorghe Cretu trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

52-latek podejmie próbę obrony trofeum Ligi Mistrzów wywalczonego przez klub w minionym sezonie. Innym jego zadaniem będzie poprawienie osiągnięcia z ostatnich zmagań i zdobycia złotego medalu mistrzostw Polski.

– Na pewno wiedza, jaką dało mi doświadczenie z PlusLigi może być istotna. Osobiście widziałem wielu z tych zawodników w lidze, nie tylko, kiedy grali w barwach ZAKSY. Widziałem, jak się zmieniają, jak dojrzewają sportowo. Pracę w PlusLidze zaczynałem 11 lat temu, kiedy wielu z nich było jeszcze młodych, np. Łukasz Kaczmarek, którego udało mi się pozyskać do klubu, gdzie pracowałem, czy Aleksander Śliwka, który już wtedy był bardzo utalentowany. Bez wątpienia ta wiedza będzie pomocna - tłumaczył.

RadioZET.pl