Zamknij

Georg Grozer wraca do reprezentacji Niemiec. Chce zagrać w ME

14.07.2021 08:25
Georg Grozer wraca do reprezentacji Niemiec
fot. Oliver Behrendt/Pixathlon/REPORTER

Georg Grozer, jeden z najlepszych niemieckich siatkarzy ostatnich lat, postanowił wrócić do występów w reprezentacji. 36-letni atakujący chciałby powalczyć o medal mistrzostw Europy, które rozpoczną się 1 września w czterech krajach, w tym w Polsce.

  • Georg Grozer, znany z występów w PlusLidze w barwach Resovii, postanowił wrócić do reprezentacji Niemiec
  • 36-letni siatkarz chciałby zagrać na mistrzostwach Europy
  • Obecnie Grozer broni barw włoskiej Monzy

- Oglądałem chłopaków w trakcie meczów Ligi Narodów i od razu poczułem znajome mrowienie w brzuchu. Poczułem, że chcę do nich dołączyć - powiedział Grozer, który bardzo dobrze mówi także po polsku.

Obecnie siatkarz gra w lidze włoskiej w Vero Volley Monza. O tym, że rezygnuje z gry w reprezentacji, poinformował po nieudanych dla Niemiec kwalifikacji na igrzyska w Tokio. Powiedział wówczas, że w narodowych barwach już nie zagra. Chce odpocząć. Jak się jednak okazało, mocno za tym zatęsknił.

Grozer chce zagrać w siatkarskich ME

- Fizycznie nie jestem może jeszcze gotów, ale już wznowiłem treningi. Jestem teraz w Niemczech i tu szykuję formę. W sierpniu dołączę do reprezentacji i zobaczymy, czy załapię się do kadry na mistrzostwa Europy. Na pewno odczuwam teraz dużą chęć powrotu, by znowu poczuć to uczucie. Ważne dla mnie jest też, że mam duże wsparcie rodziny. Wszyscy mi kibicują, by się udało - zaznaczył.

Niemiecka kadra przygotowania zaczyna 21 lipca w Kienbaum, w ośrodku położonym niedaleko Berlina. 175-krotny reprezentant Niemiec do kadry dołączy jednak w drugiej fazie przygotowań, które rozpoczną się 5 sierpnia. Włoski trener Andrea Giani powołał 17 zawodników.

Grozer w latach 2010–2012 występował w Asseco Resovii Rzeszów. Był żonaty z Polką, z którą ma dwie córki Leanę i Loreen. Obecnie związany jest z czeską siatkarką Heleną Havelkovą, która również grała na polskich parkietach.

Mistrzostwa Europy zaplanowane są na 1-19 września w czterech krajach: Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii. Niemcy zagrają w grupie D z Estonią, Łotwą, Francją, Słowacją i Chorwacją. Tytułu bronią Serbowie.

RadioZET.pl/PAP