Zamknij

Final Six: Polacy grają o potężne pieniądze. Gigantyczna pula nagród

Maciej Walasek
04.07.2019 11:46
polscy siatkarze
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Polscy siatkarze i siatkarki powalczą w Final Six Ligi Narodów nie tylko o dobre miejsca w turnieju. Poza wynikiem sportowym, biało-czerwoni mogą zarobić spore pieniądze. Organizatorzy zapowiedzieli, że pula nagród każdego turnieju finałowego wynosi dwa miliony dolarów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Final Six Ligi Narodów to okazja nie tylko do świetnego wyniku, ale i bardzo dobrego zarobku. Jednak w przeszłości nie było tak kolorowo. Głównie chodzi tu o wynagrodzenie pań, które jeszcze kilka lat temu zarabiały o wiele mniej w zmaganiach World Grand Prix. Kiedy zawodnicy w Lidze Światowej mogli liczyć na milion dolarów, tak siatkarki dostawały jedynie 200 tysięcy.

Kiedy w zeszłym roku FIVB zmieniło formę rozgrywek i przekształciło je w Siatkarską Ligę Narodów, pule nagród zostały wyrównane. W związku z tym poza panami, także i panie mogą zarobić spore pieniądze.

Siatkarska Liga Narodów: Zarobki. Ile można zarobić w Final Six?

Zacznijmy od tego, że za sam awans do Final Six zespoły Vitala Heynena i Jacka Nawrockiego zarobiły z automatu po 75 tysięcy dolarów.

Liga Narodów siatkarzy: Znamy TERMINARZ. Kiedy i z kim zagrają Polacy w Final Six?

W Nankin, jak i w Chicago łączna pula nagród opiewa na kwotę 2,1 miliona dolarów. Za zwycięstwo w turnieju finałowym najlepsza drużyna otrzyma milion. Ci, którzy wywalczą drugie miejsce dostaną czek w wysokości 500 tysięcy dolarów, a na konto brązowych medalistów wpłynie kwota 300 tysięcy.

Poza nagrodami drużynowymi, zawodnicy mogą liczyć na premie za wyróżnienia indywidualne. Najlepszy siatkarz i siatkarka turnieju dostaną po 30 tysięcy dolarów. Z kolei dla najlepszych zawodników na swoich pozycjach, organizatorzy gwarantują po 10 tysięcy.

Zobacz także

Siatkarska Liga Narodów: Zarobki w fazie interkontynentalnej

Reprezentacje zarabiały także w meczach fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. Każde zwycięstwo było nagradzane kwotą w wysokości 9000 dolarów. Dodatkowo FIVB płaci tez za przegrane starcie (4000 dolarów).

W związku z tym, siatkarze i siatkarki mają o co grać. Nie tylko o medale, ale także o bardzo atrakcyjne bonusy finansowe.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl/MW