Final Six LN: Polacy będą walczyć bez Heynena? Duże zmiany w kadrze biało-czerwonych

Maciej Walasek
03.07.2019 17:08
Vital Heynen
fot. PAP

Polscy siatkarze wkrótce rozpoczną walkę w Final Six Ligi Narodów. Przed turniejem ma dojść do sporych zmian w składzie kadry naszej reprezentacji. W sztabie trenerskim ma pojawić się Jakub Bednaruk, a w trakcie zmagań w USA, biało-czerwonych opuściłby Vital Heynen.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy siatkarze przygotowują się do gry w turnieju finałowym Ligi Narodów. Na kanale „Prawda Siatki”, Jerzy Mielewski i Wojciech Drzyzga poinformowali, że przed Final Six ma dojść do poważnych zmian w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski. Jedną z nich jest pojawienie się Jakuba Bednaruka, który ma polecieć razem z naszą drużyną do USA.

Final Six Ligi Narodów: Vital Heynen opuści drużynę?

Jeżeli chodzi o Vitala Heynena, to Belg ma prowadzić polski zespół w pierwszych dwóch grupowych meczach w Chicago. W przypadku awansu Polaków do półfinału Final Six, selekcjoner opuści Stany Zjednoczone, aby czuwać nad zgrupowaniem pozostałych siatkarzy, którzy trenują w Zakopanem.

Liga Narodów siatkarzy: Znamy TERMINARZ. Kiedy i z kim zagrają Polacy w Final Six?

Poza tym eksperci Polsatu Sport zastanawiali się nad możliwą kadrą drużyny na turniej finałowy Ligi Narodów. Ich zdaniem możliwym składem są zawodnicy, którzy grali w ostatnich dwóch tygodniach fazy interkontynentalnej.

Final Six Ligi Narodów: Kiedy mecze Polaków?

Polscy siatkarze w fazie grupowej Final Six Ligi Narodów zagrają z Brazylią i Iranem. Pierwszy mecz biało-czerwonych odbędzie się 10 lipca o godzinie 23.30 czasu polskiego, a drugi dzień później o północy naszego czasu. Awans do półfinału wywalczą dwa pierwsze zespoły. W drugiej grupie powalczą Rosjanie z Francją i Amerykanami.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW