Final Six: Zmiana godziny meczu Polaków w półfinale

Maciej Walasek
13.07.2019 09:57
Maciej Muzaj, Polacy na Final Six
fot. PAP/EPA

Organizatorzy zamienili godziny rozpoczęcia półfinałów Ligi Narodów siatkarzy - mecz biało-czerwonych z Rosją odbędzie się w Chicago o północy z soboty na niedzielę czasu polskiego, a zespół USA zagra z Brazylią trzy godziny później.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy siatkarze po zwycięstwach nad Brazylią 3:2 i Iranem 3:1, zajęła pierwsze miejsce w grupie B i trafiła na "Sborną", która była druga w grupie A. Rosjanie przegrali w piątek z gospodarzami 0:3, ale ich fiński trener Tuomas Sammelvuo posłał do boju zupełnie inną, teoretycznie słabszą szóstkę niż w czwartkowym pojedynku z Francją (3:0) i w całym meczu dokonał tylko jednej zmiany.

Zobacz także

Podobnie jak fazie interkontynentalnej, w turnieju finałowym Polacy występują w eksperymentalnym zestawieniu, a podstawowi zawodnicy kadry obecnie przygotowują się w Zakopanem do sierpniowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk i wrześniowych mistrzostw Europy.

Rok temu zespół trenera Vitala Heynena występ w Final Six zakończył po pojedynkach grupowych, a Rosja wygrała pierwszą edycję Ligi Narodów, która w kalendarzu FIVB zastąpiła Ligę Światową.

Program (godziny według czasu polskiego):

13 lipca, sobota - półfinały

Polska - Rosja (0.00 w nocy z soboty na niedzielę)

USA - Brazylia (3.00 w nocy z soboty na niedzielę)

14 lipca, niedziela

mecz o 3. miejsce (22.00)

finał (1.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek)

Mecz Polska - Rosja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/MW