Liga Narodów siatkarek: Polki poznały rywalki w Final Six

Maciej Walasek
21.06.2019 22:53
polskie siatkarki
fot. PAP

Polskie siatkarki poznały rywalki w Final Six Ligi Narodów. Biało-czerwone w turnieju finałowym zagrają z USA i Brazylią.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polskie siatkarki awansowały do turnieju finałowego Ligi Narodów. W Final Six poza kadrą Jacka Nawrockiego wystąpią również ekipy z: USA, Włoch, Turcji, Brazylii i Chin. Sześć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy po trzy zespoły. Reprezentacja Polski trafiła do grupy B, a podział odbył się na zasadzie serpentyny tzn. ekipa, która zajęła pierwsze miejsce została przydzielona do grupy A.

Liga Narodów siatkarek: Zmiany w polskiej kadrze na Final Six

Z kolei druga i trzecia drużyna została umieszczona w grupie B. Reprezentacje z czwartej i piątej pozycji znalazły się w grupie A, a szóste biało-czerwone uzupełniły grupę B.

Final Six siatkarek: Z kim zagrają Polki?

Kadra Jacka Nawrockiego zagra z Brazylią i Stanami Zjednoczonymi. W fazie interkontynentalnej polskie zawodniczki zmierzyły się z Canarinhos podczas turnieju w Apeldoorn, gdzie wygrały 3:2. Z kolei z Amerykankami Polki mierzyły się w Jiangmen i przegrały 1:3.

Zobacz także

W grupie A zagrają Turcja, Włochy i Chiny. Do półfinału awansują po dwie drużyny z każdej grupy. Final Six Ligi Narodów siatkarek odbędzie się w dniach 3-7 lipca w chińskim Nanjing.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW