LŚ: Zacięty mecz Francji z USA, zwycięstwo gospodarzy z drużyną Antigi

05.07.2017 06:00

Francuzi, mistrzowie Europy, pokonali reprezentację USA 3:2 (27:15, 20:25, 26:24, 17:25, 15:12) w drugim meczu pierwszego dnia Final Six Ligi Światowej siatkarzy w brazylijskiej Kurytybie. Wcześniej Brazylia pokonałą prowadzoną przez Stephane'a Antigę Kanadę.

Brazylia - Kanada fot. AFP/EastNews

Trójkolorowi w fazie interkontynentalnej wygrali osiem z dziewięciu pojedynków i do turnieju finałowego awansowali z pierwszego miejsca. Natomiast Amerykanie odnieśli cztery zwycięstwa, ale to wystarczyło do tego, by z szóstej pozycji zakwalifikowali się do Kurytyby.

Na inaugurację turnieju Brazylia pokonała Kanadę 3:1 (25:21, 17:25, 25:19, 25:19). Szkoleniowcem drużyny "Klonowego Liścia" jest były trener Polaków Stephane Antiga.

W środę jego zespół spotka się z Rosjanami, a obrońcy tytułu Serbowie zagrają z Amerykanami.