Zamknij

Final Six: FIVB przeprosiło Iran za „aresztowanie” siatkarzy na lotnisku

Maciej Walasek
10.07.2019 18:10
siatkarze Iranu
fot. Ahmad Halabisaz/Imago Sport and News/East News

Szef Międzynarodowej Federacji Siatkarskiej, Ary Graca przeprosił siatkarzy Iranu za „aresztowanie” ich reprezentacji na lotnisku w Chicago.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Siatkarze Iranu przylecieli do Chicago, gdzie zagrają w Final Six Ligi Narodów. W poniedziałek irański MSZ powiadomił, że amerykańskie władze przetrzymywały Irańczyków przez cztery godziny na lotnisku.

- Jeśli Stany Zjednoczone nie mogą gościć wszystkich drużyn w uczciwy i równy sposób, lepiej, by powstrzymały się od organizowania zawodów sportowych – napisano w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy mecze Polaków w Final Six Ligi Narodów siatkarzy? [PROGRAM]

Poirytowany całą sytuacją był także Afshin Davari. Prezydent irańskiej federacji siatkówki mówił wprost, że całe zajście jest „czystą polityką”. Na reakcję FIVB nie trzeba było długo czekać. Ary Graca napisał oficjalny list, w którym przeprosił Davariego za zdarzenie.

- W imieniu FIVB i całej siatkarskiej rodziny chciałbym przeprosić przedstawicieli reprezentacji Iranu. Wstydzimy się tego, co wydarzyło się na lotnisku w Chicago. FIVB ściśle współpracowała ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, m.in. Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, Komitetem Olimpijskim Stanów Zjednoczonych i Siatkarską Federacją Stanów Zjednoczonych, aby zapewnić delegacji Iranu jak najsprawniejszą procedurę wjazdu – napisał.

Final Six: Polska - Iran: Kiedy mecz? O której godzinie?

Irańczycy w Final Six zagrają w grupie B razem z Brazylią i Polską. Z biało-czerwonymi zmierzą się drugiego dnia turnieju, 11 lipca. Początek meczu o północy czasu polskiego. Relacja na żywo z meczu Polska – Iran na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sport.pl/MW