Ferdinando De Giorgi odchodzi z Jastrzębskiego Węgla

Krzysztof Sobczak
15.12.2018 14:50
Ferdinando De Giorgi
fot. Dominik Gajda/REPORTER/EastNews

Zarząd występującego w ekstraklasie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla rozwiązał umowę z trenerem Ferdinando De Giorgim. Poprosił o to kilka dni wcześniej włoski szkoleniowiec.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas niedzielnego meczu ligowego z ONICO Warszawa śląską ekipę poprowadzi asystent „Fefe” Nicola Giolito.

Zobacz także

De Giorgi po niespełna roku pracy w śląskim klubie poprosił o rozwiązanie umowy, która miała obowiązywać do końca następnego sezonu, w związku z otrzymaniem propozycji przejęcia włoskiego zespołu Cucine Lube Civitanova.

W styczniu zastąpił australijskiego szkoleniowca Marka Lebedewa, z którym klub się rozstał z powodu „braku zadowalającego poziomu sportowego drużyny".

Były selekcjoner opuszcza Polskę

Włoch w 2017 r. przez pięć miesięcy był selekcjonerem reprezentacji Polski, a w ostatnich dwóch sezonach wywalczył mistrzostwo Polski z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Miniony sezon śląska ekipa zakończyła na piątym miejscu, teraz ma walczyć o medal. Prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol nie krył zaskoczenia całą sytuacją, ale zgodził się na wcześniejsze rozstanie z trenerem pod warunkiem znalezienia jego następcy. Prawdopodobnie więc nowy szkoleniowiec zostanie w ciągu najbliższych dni przedstawiony.

RadioZET.pl/PAP/KS