Zamknij

Fałszywy alarm w kadrze siatkarek? Jacek Nawrocki przedłużył kontrakt

06.11.2019 17:54
Jacek Nawrocki
fot. PAP/EPA

Jacek Nawrocki pozostanie trenerem reprezentacji Polski siatkarek do 2022 roku. W środę Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że selekcjoner złożył podpis pod nowym kontraktem. To odpowiedź na informację, jakoby w kadrze doszło do buntu, a zawodniczki miały domagać się zwolnienia trenera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Portal Wyborcza.pl poinformował, że w kadrze siatkarek wybuchł bunt. Starsze zawodniczki miały być niezadowolone z faktu, że trener Nawrocki promuje młodsze siatkarki - w tym m.in. Magdalenę Stysiak. Część zawodniczek miała skierować nawet w tej sprawie oficjalne pismo do PZPS.

Związek początkowo nie komentował tych doniesień. W środę poinformował jednak, że przedłużył kontrakt z trenerem Jackiem Nawrockim, co jasno pokazuje, że wciąż wierzy w selekcjonera.

Oficjalny komunikat Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

"Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjął jednogłośną uchwałę o kontynuacji współpracy z trenerem Jackiem Nawrockim do zakończenia mistrzostw świata w roku 2022.

Decyzja została podjęta po pozytywnych opiniach Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz  Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, z rekomendacji Jacka Kasprzyka – prezesa PZPS.

Analiza dotychczasowej pięcioletniej pracy trenera Jacka Nawrockiego poprzez uzyskiwane wyniki, jak i indywidualny postęp wielu zawodniczek dowodzą, że praca wykonana przez trenera była rzetelna i efektywna.

Ostatni sezon obfitował w wiele celów, które zostały postawione przed żeńską reprezentacją Polski, i które zrealizowane zostały z nawiązką, a za takie należy uważać udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, obecność w najlepszej czwórce mistrzostw Europy oraz dzielną postawę w kwalifikacjach olimpijskich.

Przedstawiona przez trenera Jacka Nawrockiego koncepcja pracy na kolejne lata jest komplementarna i rzeczowa – w ocenie Zarządu wymagająca działań długofalowych i realizacji kolejnych celów w stabilnych warunkach".

Turniej kwalifikacyjny siatkarek do IO 2020

Teraz trenera Nawrockiego czeka dużo pracy, bowiem już w styczniu reprezentacja Polski zagra w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. W fazie grupowej zmierzy się z Holandią, Bułgarią i Azerbejdżanem.

RadioZET.pl/AN