Zamknij

Facundo Conte siatkarzem Aluron CMC Warta Zawiercie

24.05.2021 20:15
Facundo Conte w Zawierciu
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Facundo Conte został nowym siatkarzem Aluron CMC Warta Zawiercie. Argentyńczyk wraca do PlusLigi po pięciu latach. Wcześniej reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów.

Facundo Conte jest drugim Argentyńczykiem po Maxim Cavannie, który dołączył do zespołu Aluron CMC Warta Zawiercie. Obaj świetnie się znają i nie mogą doczekać się rywalizacji w nowym sezonie PlusLigi.

– Wierzę w ten projekt. Słyszałem mnóstwo pozytywnych rzeczy o tym, że budujecie coś poważnego. W drużynie będą dobrzy zawodnicy. Do tego znam Maxiego Cavannę, który jest jednym z moich najlepszych przyjaciół i to, że będziemy mogli grać razem w tak świetnej lidze, jaką jest PlusLiga, było dla mnie najważniejsze – mówi nowy Jurajski Rycerz. – Kocham grać w Polsce, słyszałem mnóstwo dobrych rzeczy o kibicach z Zawiercia. Maxi cały czas mówił mi, że to niesamowite miejsce do grania, więc jestem bardzo podekscytowany i zmotywowany przed tą nową wspólną przygodą – przyznał Conte.

31-letni przyjmujący w latach 2013-2016 grał w PGE Skrze Bełchatów. Razem z polską drużyną świętował zdobycie mistrzostwa Polski, Pucharu Polski i Superpucharu. Dodatkowo z bełchatowianami sięgnął też po dwa brązowe medale.

Facundo Conte siatkarzem Aluron CMC Warta Zawiercie

– Facundo jest zawodnikiem o dużym doświadczeniu i umiejętnościach. W dodatku ma wygranych wiele trofeów, wie też, jak to jest zdobywać tytuł w Polsce, a ta wiedza może być bardzo cenna dla naszej drużyny. Dobrze znam jego siatkarską jakość. Prowadziłem reprezentacje Serbii i Iranu przeciwko Argentynie w wielu meczach, gdzie Conte był liderem zespołu i jednym z najlepszych zawodników. Naprawdę doceniam jego umiejętności, liczę na dobrą współpracę i jestem pewny, że on pokaże swoje możliwości w kolejnym roku w Aluron CMC Warcie Zawiercie – powiedział trener Igor Kolaković.

Od 2019 roku Conte występował w brazylijskim Sada Cruzeiro Volei. Razem z zespołem wywalczył złoty i srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata i dwukrotnie cieszył się z Pucharu Brazylii.

RadioZET.pl