Zamknij

Skandaliczne warunki podczas finałów LN. Kuriozalne oświadczenie FIVB

21.07.2022 00:50

Po skargach reprezentacji Polski, Francji i Iranu na warunki panujące w Bolonii podczas turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy 2022 FIVB wydała oświadczenie, z którego... nic nie wynika. Władze widzą problem, ale jednocześnie rozkładają ręce.

FIVB wydała oświadczenie ws. warunków w finałach Ligi Narodów
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews / Earvin NGapeth/Instastory

Reprezentacja Polski siatkarzy w Bolonii przygotowuje się do spotkania z Iranem w ćwierćfinale Ligi Narodów 2022. Niestety organizatorzy nie zadbali o podstawowe kwestie, takie jak klimatyzacja, jedzenie, odpowiedniej długości łóżka czy transport. Stąd skargi, które dotarły już do władz światowej siatkówki.

Polacy po przylocie do Włoch dostali na obiad... tosty, a i to po interwencji sztabu. Największe pretensje mieli jednak Francuzi. Earvin N'Gapeth na Instastory pokazał nieprzystosowane do wzrostu zawodników łóżka. Wszyscy narzekali za to na halę treningową oraz komunikację - w obu przypadkach brakuje klimatyzacji i temperatura w zdezelowanych, przeciekających autokarach sięga nawet 50 stopni. W hali jest niewiele "chłodniej". W rezultacie Irańczycy, a więc rywale biało-czerwonych w ćwierćfinale, środowy trening zakończyli godzinę wcześniej, bo nie byli w stanie wytrzymać upału i zaduchu panującego w środku. "Trójkolorowi" zaś wynajęli klimatyzowane samochody osobowe, wynieśli się z Bolonii i wynajęli lepiej wyposażoną halę w Modenie. To wszystko na własny koszt.

Oświadczenie FIVB ws. warunków w Bolonii

Co na to FIVB? Wydała oświadczenie, ale jego treść jest standardowa - skargi są niepokojące, jednak władze robią wszystko, by siatkówka łączyła ludzi, a wydarzenia pod jej egidą stały na wysokim poziomie.

"Volleyball World traktuje te skargi bardzo poważnie i przeprasza sportowców oraz zespoły za wszelkie niedogodności. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że warunki nie spełniają wysokich standardów wyznaczonych przez Volleyball World, czego przykładem są finały kobiet VNL w Turcji. Pracując nad zapewnieniem, że organizatorzy szybko naprawią te problemy, Volleyball World będzie nadal wywiązywać się z obietnicy łączenia fanów siatkówki na całym świecie, zapewniając światowej klasy wydarzenia i niezrównane transmisje telewizyjne" - napisano.

Mecz Polska - Iran w ćwierćfinale LN siatkarzy 2022 odbędzie się w czwartek o godz. 21. Relacja na żywo ze spotkania Polska - Iran na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/worldofvolley.com