Zamknij

Exodus z reprezentacji. Kolejny mistrz świata żegna się z kadrą siatkarzy

17.04.2022 12:12
Dawid Konarski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Dawid Konarski zakończył reprezentacyjną karierę. Atakujący biało-czerwonych o swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych. "Do końca dnia czekałem na telefon, który jednak nie zadzwonił" - napisał na Instagramie 32-latek.

W ostatnich dniach reprezentacja Polski przeszła istny exodus. Decyzję o zakończeniu przygody z drużyną nardową ogłosili Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, a także Damian Wojtaszek. W ich ślady poszedł Dawid Konarski, który nie znalazł się w szerokiej kadrze na tegoroczną Ligę Narodów.

"Od trzepaka w Świeciu do wypełnionego Stadionu Narodowego w Warszawie… marzenie dzieciaka, które stało się rzeczywistością. Każdy piękny sen się kiedyś kończy ,tak i mój reprezentacyjny czas dobiegł końca" - napisał na Instagramie.

Konarski kończy reprezentacyjną karierę

Konarski jest podwójnym mistrzem świata. Był w kadrze na mundiale w 2014 i 2018 roku. W dorobku ma też brązowe medale mistrzostw Europy, Pucharu Świata i Ligi Narodów. Uczestniczył też w igrzyskach olimpijskich w 2016 roku.

Mimo zakończenia przygody z reprezentacją doświadczony atakujący dalej pozostaje aktywnym zawodnikiem. W tym sezonie broni barw Aluron CMC Warty Zawiercie.

RadioZET.pl