Zamknij

Earvin N'Gapeth opuścił szpital po zarażeniu koronawirusem

Maciej Walasek
27.03.2020 15:31
Earvin NGapeth opuścił szpital
fot. Earvin Ngapeth/Instagram

Earvin N'Gapeth w zeszłym tygodniu został zarażony koronawirusem. Po kilku dniach reprezentant Francji wyszedł ze szpitala.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ubiegłym tygodniu siatkarski świat obiegła informacja o pozytywnym wyniku testu N’Gapetha na koronawirusa. Przyjmujący został zarażony podczas krótkiego urlopu we Francji. Po powrocie do Rosji, 29-latek przeszedł badania, które wykazały wirusa. W związku z tym zawodnik Zenitu Kazań trafił do szpitala. W międzyczasie władze rosyjskiej Superligi podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek.

Ponad tydzień od zarażenia, N’Gapeth opuścił placówkę. Francuz zamieścił specjalny post w mediach społecznościowych, w którym podziękował personelowi medycznemu.

- Czas wrócić do domu po piętnastu dniach kwarantanny w republikańskim szpitalu chorób zakaźnych A. F. Agafonowa w Kazaniu. Z całego serca dziękuję całemu personelowi medycznemu. Pielęgniarkom, lekarzom, sprzątaczkom, kucharzom i wszystkim, o których zapomniałem. Dziękuję mojemu klubowi za wsparcie udzielone przez te piętnaście dni, dzięki czemu byłem w najlepszych możliwych warunkach w tym skomplikowanym momencie mojego życia – czytamy.

RadioZET.pl