Zamknij

Czołowy siatkarz świata aresztowany! Jest oskarżony o gwałt

09.12.2019 22:19
Earvin N’Gapeth zatrzymany
fot. Volleyball club Zenit Kazań/Facebook

Earvin N’Gapeth został zatrzymany po Klubowych Mistrzostwach Świata w siatkówce. Czołowy gracz reprezentacji Francji został oskarżony o rzekomy gwałt.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ubiegły weekend w brazylijskim Betim odbyły się Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce, w którym rywalizowały cztery zespoły: Ar-Rajjan, Sada Cruzeiro, Zenit Kazań i Cucine Lube Civitanova. Ostatecznie najlepsza okazała się włoska ekipa, w którym gra Mateusz Bieniek (w finale wygrali z Sadą Cruzeiro 3:1). W ekipie z Kazania występuje z kolei N’Gapeth, który razem ze swoją drużyną zdobył brązowy medal na tej imprezie.

Tuż po turnieju Francuz udał się do innego miasta – Belo Horizonte, w którym odwiedził jeden z nocnych klubów. Jak podają media w nocy z niedzieli na poniedziałek przyjmujący miał zgwałcić jedną z kobiet. Jak podaje portal globoesporte.com, siatkarz uderzył w pośladki 29-latkę , a ta zgłosiła sprawę na policję. Oficer prasowy policji stanu Minas Gerais oznajmił, że reprezentant Francji przyznał się do całej sytuacji. Jednocześnie wyjaśnił, że pomylił kobietę ze znaną sobie osobą, z którą bawił się w klubie.

Dodatkowo gracz Zenitu Kazań przeprosił pokrzywdzoną, ale kobieta nie uznała jego przeprosin. N’Gapeth został przesłuchany w poniedziałek, ale nie może wyjść na wolność. Gwiazdę reprezentacji Francji czeka jeszcze przesłuchanie w obecności sędziego. Nie ma też mowy o wyjściu za kaucją, ponieważ brazylijskie prawo zakazuje wypuszczania osoby podejrzanej o przestępstwo na tle seksualnym.  

Na tę chwilę nie wiadomo jak potoczy się cała sprawa. Klub Francuza, Zenit Kazań odmówił komentarza w tej sprawie.

To nie jest pierwszy raz, kiedy przyjmujący ma kłopoty z prawem. W przeszłości N’Gapeth był zatrzymywany przez policję za m.in. prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu oraz pobicie konduktora TGV.

RadioZET.pl/globoesporte.com