Zamknij

Dobre wiadomości z Trefla Gdańsk. Dwóch siatkarzy i członek sztabu wyzdrowieli

07.08.2020 13:42
Trefl Gdańsk
fot. Piotr Matusewicz/East News

Dobre wiadomości z Trefla Gdańsk. Dwóm siatkarzom i jednemu z członków sztabu szkoleniowemu wyszły negatywne powtórne testy na obecność koronawirusa. Wciąż chorych pozostaje 13 osób - 11 zawodników i dwóch członków kadry trenerskiej.

Dwóch siatkarzy i członek sztabu szkoleniowego występującego w ekstraklasie Trefla Gdańsk otrzymało w piątek negatywny wynik drugiego testu na obecność koronawirusa. W sumie w gdańskim zespole SARS-CoV-2 stwierdzono u 16 osób – 13 zawodników i trzech członków sztabu.

Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Treflu wykryto w piątek 24 lipca, a drugi dwa dni później. Ze względu na dobro osobiste zawodników klub nie podał ich nazwisk. W pierwszej turze w zespole przebadano w sumie 21 osób – 15 siatkarzy i sześciu członków sztabu szkoleniowego. Zainfekowanych zostało 14 osób - 11 graczy oraz trzech członków sztabu.

Zobacz także

Dobre wiadomości z Trefla Gdańsk. Trzy osoby nie mają już koronawirusa

Ze względu na wystąpienie u jednego z zawodników, który miał wynik ujemny, podwyższonej temperatury, sanepid postanowił w jego przypadku powtórzyć badanie. Tym razem wynik był dodatni, zatem podjęto decyzję o wykonaniu testów u pozostałych sześciu osób, u których nie stwierdzono koronawirusa – u trzech graczy i trzech członków sztabu szkoleniowego. Jeden z siatkarzy uzyskał wynik dodatni.

W sumie w gdańskim zespole SARS-CoV-2 potwierdzono u 16 osób – 13 zawodników i trzech członków sztabu. Wszyscy czują się dobrze i przebywają w domu.

W tym tygodniu osoby, u których 10-11 dni temu wystąpiło zakażenie, przeszły ponowne badania. Każdy miał pobierane dwa wymazy w odstępie 24 godzin i oba testy muszą dać wynik ujemny. Do tej pory klub otrzymał trzy wyniki – dwóch zawodników i jednego członka sztabu. Nie stwierdzono u nich obecności koronawirusa.

- Mam nadzieję, że w kolejnych dniach będziemy dowiadywać się o następnych siatkarzach i członkach sztabu, którzy nie są już zakażeni. Czekamy na wyniki testów i w zależności od nich będziemy podejmować decyzje o powrocie w przyszłym tygodniu do treningów. Przed wznowieniem zajęć powtórzymy badania sportowe, które były wykonywane na początku okresu przygotowawczego. Musimy mieć pewność, że wirus nie zostawił śladów w organizmach zawodników i nie ryzykują oni powrotem do treningów – powiedział prezes Trefla Dariusz Gadomski.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP