Zamknij

Developres SkyRes Rzeszów zwycięzcą rundy zasadniczej

11.03.2021 20:26
Developres SkyRes Rzeszów
fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Developres SkyRes Rzeszów wygrał rundę zasadniczą TAURON Ligi. Pierwszą fazę zakończyła Grupa Azoty Chemik Police, która pokonała Joker Świecie 3:0. Tym samym policzanki awansowały na trzecie miejsce w tabeli.

Developres SkyRes Rzeszów o awans do półfinału zagra z Energą MKS Kalisz. W pozostałych parach E.Leclerc Moya Radomka Radom zmierzy się z DPD IŁCapital Legionovią, a ŁKS Commercecon Łódź z BKS-em Bostik Bielsko-Biała.

Rywalizacja w pierwszej rundzie play-off oraz w półfinałach toczyć się będzie do dwóch wygranych meczów. Spotkania finałowe i o brązowy medal rozgrywane będą do trzech zwycięstw.

Pokonane zespoły z pierwszej rundy play-off utworzą dwie pary - najwyżej sklasyfikowane po fazie zasadniczej ekipy zagrają o piątą lokatę, a pozostałe o siódme miejsce. Rywalizacja przebiegać będzie systemem "mecz i rewanż"; w przypadku równej liczby dużych punktów rozegrany zostanie złoty set.

Developres SkyRes Rzeszów zwycięzcą fazy zasadniczej TAURON Ligi

Drużyny z miejsc 9-10 zmierzą się w pojedynku o dziewiątą lokatę również systemem "mecz i rewanż". 11. zespół - Joker zakończył udział w sezonie 2020/21, a z ekstraklasą już wcześniej pożegnał się czterokrotny mistrz Polski - Enea PTPS Piła.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w najbliższy weekend.

Program 1. rundy play-off TAURON Ligi:

o miejsca 1-8

Developres SkyRes Rzeszów - Energa MKS Kalisz (sobota, 20.30)

ŁKS Commercecon Łódź - BKS Bostik Bielsko-Biała (niedziela, 17.30)

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź (niedziela, godz. 20.30)

E.Leclerc Moya Radomka Radom - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo (poniedziałek, godz. 17.30)

o miejsca 9-10

#VolleyWrocław - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (19. marca 17.30)

RadioZET.pl/PAP