Dawid Murek drugim trenerem #VolleyWrocław. W zespole gra jego córka

03.06.2020 13:53
VolleyWrocław/Twitter

Dawid Murek został drugim trenerem #VolleyWrocław. Od trzech sezonów barw zespołu ze stolicy Dolnego Śląska broni córka byłego wielokrotnego reprezentanta Polski - Natalia.

Dawid Murek jako zawodnik występował w Jastrzębskim Węglu, Skrze Bełchatów oraz AZS-ie Częstochowa. Na swoim koncie ma medale mistrzostw Polski oraz 277 meczów w reprezentacji Polski, a także występy na mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich. W sezonie 2018/19 jeszcze grał jako zawodnik pierwszoligowej ekipy z Częstochowy, ale od roku nie pokazał się na ligowych boiskach. Teraz we Wrocławiu zaczyna nowy etap w swoim sportowym życiu.

- Buty zawieszone, ale teraz wracam w nowej roli i cieszę się z tego. Wiem, że mamy perspektywiczną drużynę, którą udało się zbudować na kolejny sezon. Wiem także, że #VolleyWrocław to bardzo dobrze zorganizowany klub, wiele dobrego powiedziała mi Natalia - powiedział nowy szkoleniowiec wrocławianek.

Dawid Murek poprowadzi swoją córkę Natalię

Natalia to córka Dawida Murka, która od trzech sezonów występuje w #VolleyWrocław. Chociaż ma dopiero 21 lat, debiutowała już w reprezentacji Polski i jest czołową postacią drużyny z Dolnego Śląska.

- Wiem, że to niecodzienna sytuacja, gdy w jednym klubie pracuje ojciec i córka. Mam nadzieję jednak, że to będzie tylko na plus i wyciągniemy z tego jak najwięcej dla drużyny - skomentował trener Murek.

Prezes klubu z Wrocławia Jacek Grabowski przyznał, że liczy na doświadczenie byłego reprezentanta Polski i wierzy, że razem z pierwszym szkoleniowcem Wojciechem Kurczyńskim stworzą skuteczny duet.

- Nie ukrywam radości z tego, że Dawid zostaje członkiem naszej zielonej rodziny. Przymierzaliśmy się chwilę do tej decyzji, ale zgodnie doszliśmy do wniosku, że warto postawić na takie rozwiązanie. Dawid będzie swoim doświadczeniem wspierał Wojtka i mam nadzieję, że z takiego połączenia wyjdą kolejne sukcesy naszego klubu - podkreślił Grabowski.

Posłuchaj podcastu

Po ostatnim sezonie zespół z Wrocławia zostanie latem mocno przebudowany. Murek jest pierwszą nową twarzą w sztabie szkoleniowym na sezon 2020/2021. Z zawodniczek kontrakty podpisane mają: Natalia Murek, Aleksandra Gancarz, Karolina Pancewicz i Karolina Fedorek.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP