Gwiazda PlusLigi opuszcza drużynę mistrzów Polski

Andreas Nicolaides
05.05.2017 15:20
Dawid Konarski
fot. East News

Dawid Konarski od przyszłego sezonu nie będzie już siatkarzem Zaksy Kędzierzyn-Koźle - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej klubu. 27-letni atakujący, który występował w zespole mistrza Polski od dwóch lat, przeniesie się za granicę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Konarski dwukrotnie wywalczył mistrzostwo kraju z Zaksą, a w styczniu br. zdobył też Puchar Polski. W klubie spoza ojczyzny będzie występował po raz pierwszy w karierze.

- Dawid był bez wątpienia liderem naszego zespołu, w tym sezonie wielokrotnie kończył spotkania z wyróżnieniem dla MVP meczu. Atakujący Zaksy występował praktycznie we wszystkich spotkaniach, tylko w ligowej rywalizacji rozgrywając 108 setów i zdobywając 520 punktów. Średnia ponad 50-procentowa skuteczność atakującego również nie umknęła uwadze, a równie dobrze Konarski radził sobie w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów - napisano w oświadczeniu.

Konarski był także zawodnikiem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w 2014 roku, kiedy biało-czerwoni wywalczyli u siebie złoty medal.

RadioZET.pl/PAP/AN