David Fiel chce grać dla reprezentacji Polski. Kolejny Kubańczyk w biało-czerwonych barwach?

Maciej Walasek
30.07.2019 09:07
Wilfredo Leon i David Fiel
fot. PGE Skra Bełchatów/Facebook

David Fiel, który jest wielkim przyjacielem Wilfredo Leona, chce pójść w jego ślady i grać dla Polski. Siatkarz PGE Skry Bełchatów od prawie czterech lat mieszka w kraju nad Wisłą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

David Fiel udzielił wywiadu serwisowi skra.pl, w którym podzielił się swoimi odczuciami po debiucie Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że 25-latek zagrał po raz pierwszy w biało-czerwonych barwach w ostatni weekend w sparingach z Holandią. Teraz kolejny zawodnik z tego kraju marzy o grze dla zespołu mistrzów świata.

– Tak naprawdę wkrótce miną cztery lata, od kiedy jestem w Polsce, więc siłą rzeczy to jest coś, o czym myślę od jakiegoś czasu. Bardzo lubię ten kraj, kulturę, ludzi, to, jak ważny jest dla nich sport, na czele z siatkówką. Oni są zwariowani na punkcie tej dyscypliny! Czuję, że przyszłość zwiążę z Polską, która jest wielką częścią mojego życia. To tutaj realizuję się zawodowo, mam żonę-Polkę i wkrótce rodzinę, dom, biznes – powiedział Fiel.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Kiedy i z kim zagrają Polki?

David Fiel ma 204 cm wzrostu i od zeszłego roku jest środkowym PGE Skry Bełchatów. Niemniej jednak nie zdołał przebić się do pierwszego składu, przegrywając walkę z Jakubem Kochanowskim i Karolem Kłosem. Razem z reprezentacją Kuby w 2012 roku sięgnął po brązowy medal Ligi Światowej.

Jeżeli Fiel chciałby rzeczywiście grać dla Polski, w pierwszej kolejności będzie musiał zrzec się występów w barwach Kuby. Cały proces z pewnością potrwałby kilka miesięcy. Do tego należy doliczyć maksymalnie dwa lata karencji.

RadioZET.pl/skra.pl/MW