Zamknij

Libero polskiej kadry kończy karierę. Kolejny cios dla reprezentacji

Maciej Walasek
16.04.2022 09:08
Paweł Zatorski i Damian Wojtaszek
fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News

Damian Wojtaszek zakończył karierę w reprezentacji Polski. Libero biało-czerwonych poinformował o swojej decyzji, po tym, gdy nie znalazł się na liście powołanych zawodników u Nikoli Grbicia.

Damian Wojtaszek to kolejny reprezentant Polski po Piotrze Nowakowskim i Michale Kubiaku, który zdecydował się zakończyć przygodę z drużyną narodową. Swoją decyzję przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"To jest moment, w którym muszę powiedzieć: dziękuję reprezentacji Polski za wspaniałą przygodę. Był to wielki zaszczyt. Decyzja w mojej głowie była podjęta znacznie szybciej i nieliczni o tym wiedzieli, lecz w dniu dzisiejszym utwierdziło mnie to, że to ten moment i czas. Gratulacje dla wszystkich powołanych i trzymam za Was mocno kciuki, bo jeśli zdrowie dopisze, wygracie wszystko" - czytamy w poście na Instagramie.

Damian Wojtaszek zakończył karierę w reprezentacji Polski

W dalszej części wpisu Damian Wojtaszek podziękował swojej żonie i kibicom.

33-latek zadebiutował za kadencji Andrei Anastasiego w 2013 roku. Razem z reprezentacją Polski sięgnął po mistrzostwo świata w 2018 roku. Poza tym w swoim dorobku ma m.in. dwa brązowe medale ME, a także srebrne krążki z Pucharu Świata 2019 i Ligi Narodów 2021.

RadioZET.pl