Zamknij

Damian Schulz nowym siatkarzem PGE Skry Bełchatów

16.07.2021 15:21
Damian Schulz w PGE Skrze Bełchatów
fot. Piotr Grunwald/REPORTER

Damian Schulz w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów. Mistrz świata z 2018 roku z klubem podpisał roczny kontrakt.

Damian Schulz rozpoczął seniorską karierę w 2011 roku w Jokerze Piła. W kolejnych latach był zawodnikiem AZS UAM Poznań i KPS Siedlce. W latach 2014-2018 występował w Treflu Gdańsk, z którym wspólnie dwukrotnie wywalczył Puchar Polski (2015, 2018) i zdobył dwa medale PlusLigi: w 2015 roku sięgnął po srebrny krążek, a w 2018 po brązowy.

Dalej na dwa sezony dołączył do Asseco Resovii Rzeszów, a następnie przez rok grał w AZS-ie Olsztyn. Bez wątpienia największym sukcesem Schulza jest mistrzostwo świata zdobyte razem z reprezentacją Polski przed trzema laty.

Damian Schulz w PGE Skrze Bełchatów

- PGE Skra to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Fajnie byłoby coś w przyszłym sezonie osiągnąć i zapisać się na karcie historii bełchatowskiej drużyny. Nasze rozmowy nie były długie, można powiedzieć, że dynamiczne. Szykuje nam się doświadczona drużyna i każdy z nas będzie chciał dać od siebie to, co pomoże drużynie sukces - powiedział atakujący cytowany na oficjalnej stronie PGE Skry Bełchatów.

31-latek podpisał roczny kontrakt. W Bełchatowie Schulz będzie walczył na pozycji atakującego z Aleksandarem Atanasijeviciem.

RadioZET.pl