Zamknij

Co po Lidze Narodów? Znamy najbliższe plany polskich siatkarzy

26.07.2022 22:11

Po zdobyciu brązowego medalu w Lidze Narodów polscy siatkarze udali się na tygodniowy urlop, po którym rozpoczną już przygotowania do zbliżających się mistrzostw świata w Polsce i Słowenii. Biało-czerwoni rozegrają do mundialu jeszcze pięć meczów, z czego trzy w ramach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Reprezentacja Polski siatkarzy
fot. SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Po zajęciu trzeciego miejsca w Lidze Narodów polscy siatkarze udali się na tygodniowy wypoczynek. Na początku sierpnia wrócą do treningów, by przygotować się do mistrzostw świata. Rozegrają w sumie pięć meczów kontrolnych, a najważniejszym sprawdzianem będzie Memoriał Huberta Wagnera.

W turnieju finałowym LN rozgrywanym w Bolonii Polacy pokonali Irańczyków w ćwierćfinale 3:2, a w półfinale ulegli Amerykanom 0:3. W meczu o trzecie miejsce wygrali z Włochami 3:0. W sumie całe rozgrywki zakończyli z bilansem czternastu zwycięstw i trzech porażek.

Jakie są najbliższe plany reprezentacji Polski siatkarzy?

Turniej w Bolonii był ważny dla biało-czerwonych w kontekście rozpoczynających się pod koniec sierpnia mistrzostw świata. Po tygodniowym odpoczynku siatkarze wrócą do Spały, by kontynuować przygotowania do najważniejszej imprezy sezonu.

- Spotykamy się w poniedziałek wieczorem w Spale i od 2 sierpnia zaczynamy normalne, ciężkie treningi. 12 sierpnia przenosimy się do Radomia, gdzie dzień później rozegramy sparing z Ukrainą. Po meczu siatkarze dostaną dzień wolnego - poinformował kierownik polskiej kadry Andrzej Wołkowycki.

Już 14 sierpnia podopieczni trenera Nikoli Grbica pojadą do Krakowa, gdzie w dniach 18-20 sierpnia rozegrany zostanie Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, ostatni poważny sprawdzian przed mundialem. Rywalami Polaków w turnieju będą Argentyńczycy, Serbowie oraz Irańczycy.

Pięć meczów kontrolnych Polaków przed MŚ siatkarzy 2022

Od razu po memoriale biało-czerwoni przeniosą się do Katowic, gdzie będą trenować już do rozpoczęcia MŚ. Ostatnie spotkanie kontrolne odbędzie się 23 sierpnia - wtedy Polacy ponownie zmierzą się z Argentyną w katowickim "Spodku".

W przygotowaniach weźmie udział 22 zawodników. Spośród nich szkoleniowiec wybierze 14, którzy zagrają w polsko-słoweńskim turnieju. - Czternastoosobowy skład trener poda w ostatniej chwili, tuż przed mistrzostwami, bo różne rzeczy mogą się jeszcze wydarzyć - przyznał Wołkowycki.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 26 sierpnia - 11 września. Pierwotnie gospodarzem miała być Rosja, ale po agresji zbrojnej na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawo do organizacji imprezy i przyznała go Polsce i Słowenii. W fazie grupowej biało-czerwoni 26 sierpnia zmierzą się z Bułgarią, 28 sierpnia z Meksykiem, a 30 sierpnia ze Stanami Zjednoczonymi.

loader

RadioZET.pl/PAP