Zamknij

Wilfredo Leon dojdzie do siebie przed MŚ? Grbić ujawnił plan działania

10.07.2022 12:56

Wciąż nie wiadomo, czy Wilfredo Leon wystąpi podczas tegorocznych mistrzostw świata. Nikola Grbić zdradził, jak ocenia szanse na grę siatkarza na wielkim turnieju. 

Nikola Grbić
fot. Piotr Matusewicz/Xinhua News/East News

Wilfredo Leon przez cały sezon walczył z doskwierającym bólem kolana. Ostatecznie zawodnik poddał się operacji, która sprawiła, że jego występ na nadchodzących mistrzostwach świata stoi pod znakiem zapytania. 28-latek dalej pozostaje bez treningu i przechodzi rehabilitacje. Więcej informacji zdradził Nikola Grbić.

- Robi teraz skoki w basenie. Ma program rehabilitacji. Myślę, że w przyszłym tygodniu zacznie pracować w parterze bez wody. Nie mogę określić czy i kiedy przyjdzie, ale wraca po kontuzji zgodnie z planem - mówił dziennikarzom trener po meczu z Holandią (3:0).

Grbić ujawnił plan kadry na Leona

- Czy wierzę, że wróci na mistrzostwa świata? Zawsze dobrze jest wierzyć. Ale pracuję z chłopakami tak, jakby miało go na nich nie być - przyznał serbski szkoleniowiec.

Mimo nieobecności Leona reprezentacja Polski siatkarzy bardzo dobrze radzi sobie w Lidze Narodów. Aktualnie biało-czerwoni zajmują drugie miejsce w tabeli i mają tylko dwie porażki na koncie.

loader

RadioZET.pl