Zamknij

LM siatkarek: Udany początek Chemika Police

24.11.2020 22:24
siatkarki Grupy Azoty Chemik Police
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Grupa Azoty Chemik Police w pierwszym meczu turnieju Ligi Mistrzyń we włoskiej Novarze pokonała czeski VK UP Ołomuniec 3:0 (25:18, 25:19, 25:18). W drugim spotkaniu tej grupy miejscowy zespół Igor Gorgonzola pokonał Dynamo Kazań 3:0 (25:19, 25:22, 25:13).

Tylko do pierwszej przerwy technicznej premierowej odsłony ekipa z Ołomuńca nawiązała wyrównaną grę. Przy stanie 9:9 policzanki popisały się punktowym blokiem w wykonaniu Agnieszki Kąkolewskiej i Jovany Brakocevic, po czym przejęły inicjatywę. Serbka raz za razem punktowała w ataku i prowadzenie mistrzyń Polski z akcji na akcję powiększało się. Seta zakończyła Iga Wasilewska atakiem z piłki wybronionej przez rywalki po zbiciu Łukasik.

O wyniku pierwszej partii zdecydowały przede wszystkim środkowe Chemika - Wasilewska i Agnieszka Kąkolewska, które wspólnie zdobyły aż 11 punktów.

Drugi set był niemal kopią pierwszego. Z tym że mistrzynie Czech na jego początku prowadziły 3:0, a policzanki potrzebowały kilka minut na pozbieranie się. Na prowadzenie wyszły na 9:8 po kolejnym dobrym ataku Łukasik. Od tej chwili przejęły kontrolę nad grą i spokojnie utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Ponownie ostatni punkt zdobyła Wasilewska, tym razem klasyczną "krótką".

LM siatkarek: Wygrana Chemika na inaugurację

Żeby tradycji stało się zadość, na początku trzeciej partii ekipa z Czech wyszła na 2:0. I na tym skończyła się jej radość. Policzanki wygrały kolejne trzy akcje i po ataku Natalii Mędrzyk objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu.

Dzięki zagrywce tej siatkarki Chemik zwiększył przewagę do trzech punktów (10:7), a mistrzynie Polski z akcji na akcję czuły się pewniej i grały na większym luzie. Punkt na wagę piłki meczowej zdobyła atakiem z drugiej linii Marlena Kowalewska, a minutę później po autowym serwisie Katerina Valkovej drużyna z Polic cieszyła się pierwszym zwycięstwem w tegorocznych rozgrywkach LM.

Chemika we Włoszech prowadzi trenera Przemysław Kawka. Z powodu zakażenia Covid-19 do Włoch nie poleciał główny szkoleniowiec Ferhat Akbas, jego asystent Marek Mierzwiński oraz statystycy.

W innym spotkaniu grupy E miejscowy Igor Gorgonzola łatwo pokonał Dynamo Kazań 3:0. Osiem punktów dla zespołu gospodarzy zdobyła Malwina Smarzek-Godek, która rozpoczęła mecz w podstawowej szóstce.

Grupa Azoty Chemik Police – VK UP Ołomuniec 3:0 (25:18, 25:19, 25:18).

RadioZET.pl/PAP