Zamknij

Byli prezesi Polskiego Związku Piłki Siatkowej w zarządzie na lata 2021-25

27.09.2021 19:23
Jacek Kasprzyk
fot. PAP/EPA

Dotychczasowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, były szef krajowej federacji Mirosław Przedpełski oraz jej były wiceszef Artur Popko zostali wybrani do zarządu na lata 2021-25. Nowym prezesem został Sebastian Świderski.

Kasprzyk, który przewodził PZPS w latach 2016-21, pierwotnie ubiegał się teraz o reelekcję, ale w trakcie poniedziałkowego zjazdu w Warszawie - jeszcze przed głosowaniem - wycofał się. Ostatecznie, po rezygnacji wszystkich sześciu rywali, jedynym kandydatem został Sebastian Świderski, który otrzymał 88 z 90 głosów.

W wybranym w poniedziałek składzie zarządu znalazło się jeszcze dwóch dawnych szefów związku - Przedpełski (2004-15) oraz wieloletni reprezentant kraju Paweł Papke (2015-16).

Przeciwko Przedpełskiemu i Popce, który w ubiegłym roku został ponownie prezesem Polskiej Ligi Siatkówki, od sześciu lat toczy się proces w związku z tym, że są podejrzani o korupcję w związku z organizacją mistrzostw świata 2014, których gospodarzem była Polska.

Polski Związek Piłki Siatkowej - skład zarządu na lata 2021-25

Skład zarządu PZPS na lata 2021-25: Waldemar Kobienia, Dariusz Jaworski, Paweł Papke, Tomasz Paluch, Mirosław Przedpełski, Jerzy Mróz, Jacek Sęk, Artur Popko, Wojciech Maroszek, Piotr Stolarski, Andrzej Lemek, Paweł Warzecha, Sławomir Supa, Marcin Weiner, Robert Wardak, Stanisław Kwiatkowski, Dariusz Pomykalski, Jacek Rutkowski, Marcin Chudzik, Jacek Kasprzyk i Krzysztof Szmydyński.

Skład Komisji Rewizyjnej PZPS na lata 2021-25: Mariusz Rokita, Janusz Nowaczyński, Sylwester Strzylak, Anna Bąkiewicz-Jakóbczak, Andrzej Lewandowski, Tomasz Piechota i Sebastian Michalak.

RadioZET.pl/PAP