Brazylia pokonała Japonię i zapewniła sobie triumf w Pucharze Świata

14.10.2019 14:43
Brazylia, siatkówka

Reprezentacja Brazylii w meczu 10. kolejki Pucharu Świata pokonała Japonię 3:1 (25:17, 24:26, 25:14, 27:25) i zapewniła sobie zwycięstwo w całym turnieju. To trzeci w historii tytuł dla Canarinhos.

Brazylia jest pewna triumfu w Pucharze Świata na jedną kolejkę przed końcem. W dotychczasowych dziesięciu spotkaniach odniosła komplet zwycięstw, przy czym straciła tylko pięć setów.

W poniedziałkowym meczu długo męczyła się z Japonią. O ile pierwszego seta wygrała do 17, tak w drugim lepsi okazali się rywale. Kolejny set przyniósł pewne zwycięstwo Canarinhos do 14, z kolei czwarty znów był wyrównany.

Brazylia wygrała Puchar Świata 2019, czym powtórzyła wynik z 2003 i 2007 roku. Drugie miejsce zajmie najprawdopodobniej Polska, trzecie USA.

Brazylia - Japonia 3:1 (25:17, 24:26, 25:14, 27:25)