Słowenia rozbita. Brazylia z brązowym medalem mistrzostw świata

11.09.2022 20:08
Reprezentacja Brazylii siatkarzy

Reprezentacja Brazylii pokonała Słowenię 3:1 w meczu o trzecie miejsce na mistrzostwach świata siatkarzy 2022 i tym samym sięgnęła na tym mundialu po brązowy medal. W spotkaniu finałowym Polska zmierzy się z Włochami.

Reprezentacja Brazylii znalazła się w meczu o trzecie miejsce na mistrzostwach świata siatkarzy 2022 po sobotniej porażce z Polakami 2:3, z kolei Słowenia - po przegranej z Włochami 0:3. Chociaż Słoweńcy to wraz z Polakami gospodarze mundialu, od samego początku to "Canarinhos" byli faworytami tego spotkania.

I to potwierdzało się w dwóch pierwszych setach, które popularne "Kanarki" wygrały po 25:18. W pierwszej odsłonie był moment, kiedy Słowenia prowadziła nawet czterema punktami, ale ostatecznie nie udało im się utrzymać tej przewagi.

Brazylia z brązowym medalem mistrzostw świata

W trzecim secie, chociaż Brazylijczycy prowadzili już nawet siedmioma "oczkami", to Słoweńcy okazali się lepsi i wygrali tę partię 25:22. Czwarta odsłona była bardzo zacięta, ale tylko do połowy seta. W jego drugiej fazie Brazylia nie dała szans rywalom i wygrała 25:18.

Ostatecznie "Canarinhos" pokonali Słowenię 3:1 i sięgnęli po brązowy medal mistrzostw świata. Współgospodarze mundialu musieli natomiast zadowolić się czwartym miejsce.

O której godzinie finał MŚ siatkarzy?

Już o godzinie 21:00 rozpocznie się mecz Polska - Włochy w finale MŚ siatkarzy 2022. Śledź relację live online i wynik meczu Polska - Włochy na żywo na sport.radiozet.pl.