Zamknij

Bernardo Rezende zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Francji

Maciej Walasek
22.03.2022 10:41
Bernardo Rezende
fot. MICHAL CIZEK/AFP/East News

Bernardo Rezende nie jest już trenerem siatkarskiej reprezentacji Francji. Francuski Związek Piłki Siatkowej we wtorkowym komunikacie ogłosił, że brazylijski szkoleniowiec zrezygnował z prowadzenia mistrzów olimpijskich ze względów osobistych.

Bernardo Rezende francuską kadrę objął w zeszłym roku. Słynny brazylijski trener po zaledwie ośmiu miesiącach zdecydował się odejść. W oświadczeniu Francuskiego Związku Piłki Siatkowej wyjaśniono, że przyczyną decyzji były powody osobiste.

"Musiałem dokonać tego wyboru, nie miałem innej możliwości z powodu mojej rodziny, która zawsze pozostaje priorytetem. Powiedziałem już prezesowi, że zawsze będę dostępny, aby pomóc federacji, zawodnikom lub mojemu następcy. To jedna z najtrudniejszych i najbardziej bolesnych decyzji w całej mojej karierze. Jest mi bardzo smutno, ponieważ kocham ten francuski zespół, zawodników, kadrę, którą zbudowaliśmy. Otrzymałem niesamowite powitanie od całej francuskiej siatkówki i jestem bardzo smutny i sfrustrowany, że nie udało mi się dokończyć projektu, który zaczęliśmy realizować" - cytuje Rezende francuska federacja siatkarska.

Bernardo Rezende zrezygnował z prowadzenia Francuzów

Eric Tanguy prezes francuskiej federacji siatkarskiej, zaznaczył, że informacje w sprawie wyboru nowego selekcjonera zostaną przedstawione w ciągu najbliższych kilku dni.

- Rozumiem powody, które skłoniły Bernardinho do podjęcia tej trudnej decyzji. Podniesiemy się z tego i znajdziemy najlepsze rozwiązanie, aby wesprzeć projekt wokół francuskiej drużyny męskiej - powiedział.

Bernardo Rezende razem z Brazylią zdobył m.in. dwa złote medale na igrzyskach olimpijskich (2004, 2016), a także trzykrotnie triumfował w mistrzostwach świata. Po zakończeniu IO w Tokio zastąpił Laurenta Tille w reprezentacji Francji. Jego głównym zadaniem było przygotowanie drużyny do igrzysk olimpijskich, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu.

RadioZET.pl