Zamknij

Benjamin Toniutti w Jastrzębskim Węglu. Transfer potwierdzony

25.06.2021 15:35

Benjamin Toniutti został nowym siatkarzem Jastrzębskiego Węgla. Francuski rozgrywający podpisał z mistrzami Polski dwuletni kontrakt.

Benjamin Toniutti
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Benjamin Toniutti w ZAKSIE grał sześć lat, zdobywając trzy tytułu mistrza Polski i dwa srebrne medale. Wspólnie z ekipą z Kędzierzyna-Koźla triumfował w ubiegłorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów.

- Prawdę powiedziawszy, była to dla mnie trudna decyzja. Jastrzębski Węgiel zwrócił się do mnie i robił wszystko, by mnie pozyskać. Kiedy klub pokazuje ci, jak bardzo mu zależy, musisz poważnie brać pod uwagę jego ofertę. Uznałem, że może to być dla mnie czas na nowe wyzwanie. W jakiejś mierze zapisałem się w historii kędzierzyńskiego klubu i chciałbym dokonać tego samego tutaj – powiedział Toniutti, cytowany przez klubową stronę internetową.

Jego zdaniem cztery-pięć klubów w Polsce – w tym Jastrzębski Węgiel - zawsze buduje drużyny i swoją organizację w jasnym celu zdobywania trofeów.

Benjamin Toniutti siatkarzem Jastrzębskiego Węgla

- Jestem gościem, który lubi wygrywać. Z roku na rok stawiam sobie za cel zwyciężanie. I mam na myśli złoty, a nie srebrny medal. Jastrzębski Węgiel ma wszelkie dane ku temu, by te zamierzenia osiągać. I mam nadzieję, że wspólnie będziemy tego dokonywać – dodał Francuz.

loader

Podkreślił, że wiąże się z klubem na dwa sezonu, z opcją przedłużenia umowy o kolejne dwa.

- Podoba mi projekt rozpisany na dłuższy czas. Dla mnie ważne jest zbudowanie nowej drużyny i napisanie z tym zespołem pewnego rozdziału w historii klubu. Jest to dla mnie nowa przygoda, podczas której mam nadzieję coś osiągnąć i będzie to coś wielkiego – powiedział Toniutti.

Wcześniej działacze jastrzębskiego klubu zatrudnili kapitana reprezentacji Słowenii, przyjmującego Tine Urnauta. Do śląskiego zespołu dołączyło też dwóch atakujących – Francuz Stephen Boyer i Czech Jan Hadrava, przyjmujący Wojciech Szwed oraz środkowi Dawid Dryja i Jakub Macyra.

Po sezonie z Jastrzębiem pożegnali się dwaj atakujący Mohamed Al Hachdadi i Jakub Bucki, rozgrywający Lukas Kampa, przyjmujący Yacine Louati oraz środkowi Michał Szalacha i Grzegorz Kosok. Trenerem pozostał Andrea Gardini.

RadioZET.pl/PAP