Ważna informacja ws. Bartosza Kurka. Pojedzie już na mistrzostwa Europy?

22.08.2019 14:48
Kurek
fot. Vladimir Pesnya/SPUTNIK Russia/East News

Bartosz Kurek może zagrać już na najbliższych mistrzostwach Europy. Jak udało dowiedzieć się portalowi sport.pl, Polak, który przez ostatnie miesiące zmagał się kontuzją kręgosłupa, będzie uczestniczył w zgrupowaniu kadry siatkarzy w Arłamowie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy siatkarze udadzą się na zgrupowanie kadry do Arłamowa 26 sierpnia. Zjazd reprezentantów Polski do okolic Ustrzyk Dolnych ma związek z nadchodzącymi mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 13 września. Biało-czerwoni przystąpią do nich jako obecni mistrzowie świata.

Bartosz Kurek zagra już na ME? Pojedzie na zgrupowanie do Arłamowa

Chociaż nie podano jeszcze dokładnej informacji kto uda się na zgrupowanie do Arłamowa, portalowi sport.pl udało się już ustalić, że na pewno weźmie w nim udział Bartosz Kurek. MVP siatkarskiego mundialu z 2018 roku ostatnie miesiące spędził na leczeniu kontuzji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, przez co nie wziął udziału w żadnym z ostatnich meczów reprezentacji Polski. 30-latek nie był uwzględniany w składach na siatkarską Ligę Narodów, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera oraz kwalifikacje olimpijskie.

Kurek może wreszcie powrócić do składu biało-czerwonych jeszcze przed mistrzostwami Europy. Kilka dni temu ogłoszono szeroką kadrę na Puchar Świata, w której atakujący został ogłoszony. Nadchodzący weekend będzie kluczowy, jeśli chodzi o jego najbliższą przyszłość w reprezentacji, ponieważ właśnie wtedy czekają go ostatnie badania przed zjazdem.

RadioZET.pl/sport.pl/MG