Bartosz Kurek wciąż nie otrzymał pieniędzy za grę w Stoczni. Jego koledzy też

Krzysztof Sobczak
08.05.2019 20:24
Bartosz Kurek
fot. Daniel Bodzenta/East News

Bartosz Kurek, który przechodzi obecnie rehabilitację po operacji kręgosłupa i nie znalazł się w kadrze na Ligę Narodów, przyznał, że wciąż czeka na pieniądze za grę w Stoczni Szczecin. MVP mistrzostw świata spędził w tym klubie pierwszą część sezonu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stocznia Szczecin miała mocarstwowe plany, o czym świadczyły transfery gwiazd światowej siatkówki, z Bartoszem Kurkiem czy Matejem Kazijskim na czele. Szybko okazało się, że klub nie ma żadnego zaplecza finansowego, co w pół roku doprowadziło do rozpadu drużyny i wycofania się z rozgrywek PlusLigi.

Zobacz także

- Sprawa absolutnie nie została rozwiązana. Nie otrzymałem jak na razie żadnych pieniędzy, które mi się należą za czas, który spędziłem w Stoczni. I z tego, co wiem, to żaden z moich kolegów nie otrzymał ich, więc problem jest - przyznał reprezentant Polski.

- Jeśli ktoś - zagraniczny menedżer czy kolega, który będzie rozważał przyjście do Plusligi - spyta mnie o sytuację ze Stocznią, to powiem jak to wygląda. Przy wszystkich wpadkach, które w tym sezonie miały miejsce w lidze, to myślę, że to była jedna z większych. Poczekałem do końca sezonu, by nie robić zamieszania, ale myślę, że teraz warto, aby to zostało odnotowane. Sprawa została zamieciona pod dywan. Z tego, co wiem, nikt z zawodników nie domaga się realizacji całego kontraktu, tylko pieniędzy za czas spędzony w Stoczni - dodał.

Bartosz Kurek przechodzi rehabilitację

Po rozwiązaniu umowy ze Stocznią Szczecin siatkarz związał się z ONICO Warszawa [na razie nie wiadomo, czy ją przedłuży - przyp. red.], z którym sięgnął po srebrny medal. W decydujących meczach jednak nie uczestniczył, bo zdecydował się na operację kręgosłupa. Obecnie przechodzi rehabilitację.

- Powrót do zdrowia idzie w szybkim tempie. Wyprzedza to plan, który sobie zakładaliśmy. To dobrze, jestem tutaj pod fantastyczną opieką. Tydzień po zabiegu zaczęliśmy już działać - chwalił sztab medyczny ONICO Kurek.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Gdańsku odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia. Najlepszy zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata ma nadzieję, że wystąpi w najważniejszej imprezie sezonu dla reprezentacji Polski.

- Powinno być już wtedy dobrze i mam nadzieję, że będzie. Cel, który sobie stawiam, to podjąć rywalizację o miejsce w składzie na ten turniej i - jeśli trener będzie mnie widział w nim, to pomóc wywalczyć awans na olimpijskie zmagania w Tokio przy pierwszej możliwej okazji - podkreślił.

W tym sezonie kadrę siatkarzy czekają cztery duże imprezy: Liga Narodów, kwalifikacje olimpijskie, Puchar Świata i mistrzostwa Europy.

RadioZET.pl/PAP/KS