Bartosz Kurek przejdzie operację. Siatkarz może nie zagrać w kwalfikacjach olimpijskich

Krzysztof Sobczak
16.04.2019 17:56
Bartosz Kurek przejdzie operację
fot. SYLWIA DABROWA / POLSKA PRESS / EastNews

Bartosz Kurek, najlepszy siatkarz mistrzostw świata, musi przejść operację kręgosłupa, po której czeka go długa rehabilitacja. Atakujący Onico Warszawa na pewno nie zagra w Lidze Narodów, a pod znakiem zapytania stoi jego występ w kwalifikacjach olimpijskich.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Onico Warszawa we wtorek zmierzy się z Jastrzębskim Węglem w pierwszym meczu półfinałowym PlusLigi, ale nie będzie mogło liczyć na swojego lidera Bartosza Kurka. W tej sytuacji klub zwrócił się do Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prośbą o udzielenie zgody na tzw. transfer medyczny, a komisja medyczna federacji przychyliła się do tego wniosku. Problem jednak nie zniknął, bo ewentualny nowy atakujący i tak nie będzie mógł wystąpić w premierowym spotkaniu 1/2 finału.

Kurek przejdzie operację

Kontuzja Kurka jest na tyle poważna, że 30-letni atakujący w czwartek przejdzie operację, po której czeka go 3-miesięczna rehabilitacja. To oznacza kłopot nie tylko dla Onico, ale także dla reprezentacji Polski.

Sezon reprezentacyjny 2019 jest bardzo długi i obfituje w ważne imprezy: Ligę Narodów, kwalifikacje olimpijskie, mistrzostwa Europy i Puchar Świata. Wiadomo, że Bartosz Kurek nie będzie mógł wystąpić w pierwszej z tych imprez, gdyż ta odbędzie się w czerwcu. Pod znakiem zapytania stanął też jego udział w sierpniowych kwalifikacjach olimpijskich (9-11.08).

- Uważam, że za trzy miesiące Bartek będzie mógł trenować z pełnym obciążeniem, ale dojście do formy to zupełnie inna sprawa – mówi doktor Onico Warszawa Grzegorz Adamczyk. Jeśli te prognozy się potwierdzą, siatkarz będzie miał miesiąc, aby powrócić do odpowiedniej dyspozycji.

Bartosz Kurek zdecydował się na operację w kluczowym momencie sezonu dla jego klubu, ale być może właśnie ze względu na czekającą go długą rehabilitację nie chciał czekać do zakończenia rozgrywek. To mogłoby tylko pogłębić uraz i frustrację zawodnika, a także wydłużyłoby okres dochodzenia do pełnej sprawności.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS