Bartosz Kurek odchodzi z ONICO Warszawa. Klub nie dogadał się z siatkarzem

Krzysztof Sobczak
07.06.2019 19:52
Bartosz Kurek odchodzi z ONICO Warszawa
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Bartosz Kurek nie przedłużył kontraktu z ONICO Warszawa - poinformował klub będący wicemistrzem Polski. 30-letni siatkarz trafił do stołecznej drużyny w grudniu, a w ostatnich tygodniach trwało oczekiwanie na decyzję w sprawie jego dalszych losów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Dziękujemy Bartkowi za wszystko, co zrobił dla klubu, kibiców i całej Warszawy. Każdy jego pobyt na parkiecie w barwach ONICO dostarczał widzom niesamowitych emocji, co dodatkowo motywowało nas do sięgania po najwyższe cele - zaznaczył prezes ONICO Piotr Gacek, cytowany w komunikacie.

Bartosz Kurek opuszcza ONICO

Kurek poprzedni sezon zaczął w Stoczni Szczecin, ale wobec poważnych kłopotów finansowych tego klubu rozwiązał z nim umowę. Szukając w trybie pilnym nowego pracodawcy najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) ubiegłorocznych mistrzostw świata zdecydował się na przejście do ONICO Warszawa.

W krótkim czasie stał się podstawowym graczem tej drużyny, ale w fazie play off nie był w stanie jej wspomóc na boisku. Kontuzja kręgosłupa, którą wykryto u atakującego wymagała zabiegu, a ten odbył się w połowie kwietnia. Przerwa ma potrwać ok. trzy miesiące.

Umowa Kurka z warszawskim klubem obowiązywała do końca sezonu. Zawodnik w trakcie rozgrywek nie wykluczał jej przedłużenia, ale też nie deklarował, że na pewno zostanie. Prezes ONICO Piotr Gacek tuż po zakończeniu sezonu, rozmawiając z PAP, był optymistycznie nastawiony co do szans na zatrzymanie tego gracza. Odniesiono się do tego także w piątkowym komunikacie.

- Negocjacje dotyczące przedłużenia umowy z zawodnikiem trwały od dawna. Jeszcze niedawno wszyscy - zarówno klub, jak i Bartek - byli przekonani, że parafowanie nowego kontraktu jest kwestią czasu. Byliśmy o krok od podpisania umowy, ale z niezależnych przyczyn nie udało nam się jej sfinalizować - zaznaczono.

W czwartek warszawski klub zaprezentował nowego trenera, którym będzie Włoch Andrea Anastasi.

Wiosną spekulowano, że reprezentacyjny atakujący przymierzany jest do włoskiego Cucine Lube Civitanova. Triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów pozyskał jednak występującego na tej pozycji Irańczyka Amira Ghafoura.

ONICO Warszawa buduje skład na sezon 2019/2020

Wcześniej z warszawskim zespołem pożegnało się już sześciu siatkarzy: Kanadyjczycy Graham Vigrass i Sharone Vernon-Evans, Bułgar Nikołaj Penczew, Jan Nowakowski, Konrad Buczek oraz pozyskany tuż przed końcem sezonu Maciej Muzaj. W styczniu zaś ogłoszono, że nie zostanie przedłużona umowa francuskiego trenera Stephane'a Antigi. W ostatnich tygodniach pozyskano zaś rozgrywającego Michała Kozłowskiego, środkowych Piotra Nowakowskiego i Patryka Niemca, a także francuskiego przyjmującego Kevina Tilliego.