Zamknij

Wszystko jasne. Nikola Grbić zdecydował, kto będzie nowym kapitanem kadry

Maciej Walasek
23.05.2022 18:35
Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Bartosz Kurek zostanie nowym kapitanem reprezentacji Polski - potwierdził Nikola Grbić w rozmowie z Polsatem Sport. 33-latek przejął opaskę lidera biało-czerwonych po Michale Kubiaku, który zakończył reprezentacyjną karierę.

Bartosz Kurek zastąpił w roli kapitana Michała Kubiaka, który tę funkcję pełnił od 2015 roku. Gdy przyjmujący zakończył przygodę w polskiej kadrze, kibice zaczęli zastanawiać się, kto obejmie przywództwo w ekipie mistrzów świata. Poza Kurkiem w gronie kandydatów wymieniano Karola Kłosa czy Pawła Zatorskiego.

Ostatecznie wybór padł Bartosza Kurka. Informację w rozmowie z Polsatem Sport potwierdził Nikola Grbić.

Bartosz Kurek kapitanem reprezentacji Polski

Kurek razem z resztą zawodników przygotowuje się do meczów Ligi Narodów. MVP mistrzostw świata 2018 w poniedziałek dołączył do kolegów na zgrupowaniu w Spale.

Bartosz Kurek jest jednym z najbardziej doświadczonych siatkarzy w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach zadebiutował w 2007 roku w meczu z Argentyną w rozrywkach Ligi Światowej (obecnej Lidze Narodów - przyp.red.). W swoim dorobku ma m.in. tytuł mistrza Europy (2009), mistrza świata (2018), czy złoto Ligi Światowej (2012). Zagrał na trzech igrzyskach olimpijskich: w Londynie, Rio de Janeiro i Tokio.

RadioZET.pl