Bartosz Kurek nie zagra do końca sezonu? Niepokojące wieści o stanie zdrowia atakującego

Maciej Walasek
30.06.2019 11:43
Bartosz Kurek
fot. SYLWIA DABROWA / POLSKA PRESS / EastNews

Bartosz Kurek wciąż nie wyleczył swojej kontuzji, jakiej nabawił się pod koniec sezonu PlusLigi. Lider polskiego zespołu nie zjawił się dotychczas w Spale na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Najnowsze wieści o stanie zdrowia siatkarza, nie napawają optymizmem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bartosz Kurek walczy z czasem. Pod koniec sezonu PlusLigi, zawodnik doznał kontuzji kręgosłupa lędźwiowego. Z początku mówiono, że 30-latek ma pauzować aż dziewięć miesięcy, co wykluczy go z gry w sezonie reprezentacyjnym. Na szczęście lekarz, który przeprowadził zabieg, dr n. med. Mariusz Głowacki uspokoił kibiców podkreślając, że rehabilitacja i powrót do zdrowia ma potrwać do około trzech miesięcy.

Bartosz Kurek: Niepokojące wieści o stanie zdrowia siatkarza

Temat atakującego poruszono w programie „Prawda Siatki”. Jerzy Mielewski podał, że Kurek przechodzi indywidualną rehabilitację z prywatnym fizjoterapeutą. Zdaniem dziennikarza Polsatu Sport, taka informacja oznacza, że zawodnika zabraknie w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Gdańsku.

Zobacz także

- Tu nie ma co się bawić, ryzykować, czy się uda, czy nie. To nie jest skręcona kostka, że jak się wyjdzie za szybko na parkiet, to zaboli, spuchnie, lodem się obłoży i jakoś to będzie. Tu jak się coś nie uda, to może wyjść z tego i pół roku przerwy. Żaden lekarz nie puści Bartka do treningów, jeśli zobaczy choć milimetr tej wystającej przepukliny, czy co on tam miał – zaznaczył Wojciech Drzyzga.

Bartosz Kurek: Kiedy powrót do treningów?

Na tę chwilę trudno wyznaczyć konkretną datę powrotu Bartosza Kurka do gry, gdzie zacznie treningi na pełnych obciążeniach. Według Mielewskiego odpowiedź powinniśmy poznać w ciągu najbliższych kilku dni. Z kolei Drzyzga wyjaśnił, że nie można wykluczyć tego, że 30-latka zabraknie w tym sezonie w reprezentacji Polski.

- Prawda jest taka, że Bartek jest out. Może go nie być nawet do końca tego sezonu reprezentacyjnego. Najważniejsze, żeby wrócił. Żeby mógł grać na tym swoim najwyższym poziomie. To jest najważniejsze. Bo my od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że ten powrót nie będzie szybki – komentował Drzyzga.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Tokio odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku. Rywalami Polaków będzie Tunezja, Francja i Słowenia. Przepustkę na IO uzyska najlepsza drużyna.

RadioZET.pl/Prawda Siatki/MW