Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bartosz Kurek kontuzjowany przed półfinałem. Krytyczny ruch ONICO Warszawa

15.04.2019 20:44
sport

Bartosz Kurek uległ kontuzji, przez którą nie zagra o mistrzostwo Polski z Jastrzębskim Węglem. W związku z tym ONICO Warszawa skierowało wniosek do PLS o możliwość przeprowadzenia transferu medycznego.

Bartosz Kurek fot. ONICO Warszawa/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku     

Bartosz Kurek kontuzjowany. Wieści docierające z Warszawy nie są optymistyczne. Mimo że klub nie zdradza, co dokładnie dolega MVP mistrzostw świata z 2018 roku, można się domyślać, że chodzi o uraz pleców, na który zawodnik narzekał jeszcze w tym sezonie.

Zagłosuj

Czy ONICO Warszawa pokona Jastrzębski Węgiel pomimo braku Bartosza Kurka?

W związku z tym ONICO Warszawa wysłało wniosek do Polskiej Ligi Siatkówki z prośbą o przeprowadzenie transferu medycznego. Sytuację w rozmowie z Przeglądem Sportowym potwierdził główny komisarz PLS.

- Potwierdzam, że dzisiaj przyszło do nas pismo w tej sprawie z ONICO. Odsyłam dokumenty medyczne do PZPS, która powoła komisję lekarską. Specjaliści ocenią, czy kontuzja jest poważna i czy warszawski klub będzie mógł w ramach transferu medycznego ściągnąć nowego atakującego – powiedział Cezary Matusiak.

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel: Kto zastąpi Kurka? Kiedy?

Sytuacja z Bartoszem Kurkiem komplikuje sytuację ONICO Warszawa, które już jutro podejmie w półfinale Jastrzębski Węgiel. Jeżeli dojdzie do takiego transferu w zastępstwie, klub nie będzie mógł skorzystać z siatkarza w pierwszym meczu 1/2 finału o mistrzostwo Polski ze względu na formalności.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/MW

Oceń