Zamknij

Bartosz Kurek kontuzjowany przed półfinałem. Krytyczny ruch ONICO Warszawa

Maciej Walasek
15.04.2019 20:44
Bartosz Kurek
fot. ONICO Warszawa/Facebook

Bartosz Kurek uległ kontuzji, przez którą nie zagra o mistrzostwo Polski z Jastrzębskim Węglem. W związku z tym ONICO Warszawa skierowało wniosek do PLS o możliwość przeprowadzenia transferu medycznego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku     

Bartosz Kurek kontuzjowany. Wieści docierające z Warszawy nie są optymistyczne. Mimo że klub nie zdradza, co dokładnie dolega MVP mistrzostw świata z 2018 roku, można się domyślać, że chodzi o uraz pleców, na który zawodnik narzekał jeszcze w tym sezonie.

Zagłosuj

Czy ONICO Warszawa pokona Jastrzębski Węgiel pomimo braku Bartosza Kurka?

Liczba głosów:

W związku z tym ONICO Warszawa wysłało wniosek do Polskiej Ligi Siatkówki z prośbą o przeprowadzenie transferu medycznego. Sytuację w rozmowie z Przeglądem Sportowym potwierdził główny komisarz PLS.

- Potwierdzam, że dzisiaj przyszło do nas pismo w tej sprawie z ONICO. Odsyłam dokumenty medyczne do PZPS, która powoła komisję lekarską. Specjaliści ocenią, czy kontuzja jest poważna i czy warszawski klub będzie mógł w ramach transferu medycznego ściągnąć nowego atakującego – powiedział Cezary Matusiak.

Zobacz także

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel: Kto zastąpi Kurka? Kiedy?

Sytuacja z Bartoszem Kurkiem komplikuje sytuację ONICO Warszawa, które już jutro podejmie w półfinale Jastrzębski Węgiel. Jeżeli dojdzie do takiego transferu w zastępstwie, klub nie będzie mógł skorzystać z siatkarza w pierwszym meczu 1/2 finału o mistrzostwo Polski ze względu na formalności.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/MW