Zamknij

Bartosz Kurek grzmi po porażce Polaków. Przykra prawda o meczu z Iranem

Maciej Walasek
06.07.2022 08:50
Bartosz Kurek
fot. Piotr Hukalo/East News

Bartosz Kurek jasno wypowiedział się po przegranej Polaków z Iranem 2:3 w pierwszym meczu trzeciego turnieju Ligi Narodów. "Nie lubię pudrowania rzeczywistości i mówienia, że jest dobrze, kiedy przegrywamy" - cytuje jego słowa "Przegląd Sportowy".

Polscy siatkarze ulegli Irańczykom dopiero w tie-breaku, przegrywając 7:15 i w całym meczu 2:3. Jednak wynik mógł być inny, a spotkanie zakończyć o wiele wcześniej. W najbardziej kryzysowych momentach biało-czerwoni mogli liczyć na Mateusza Bieńka i Tomasza Fornala, którzy fenomenalnie spisali się na zagrywce. Mimo to biało-czerwoni w starciu z Persami popełnili aż 41 błędów.

"Nie lubię pudrowania rzeczywistości i mówienia, że jest dobrze, kiedy przegraliśmy mecz. Chcemy wygrywać każde spotkanie, ale musimy przyjąć do wiadomości, że przeciwnik był lepszy w kluczowych momentach, a już zdecydowanie w tie-breaku" - mówił Bartosz Kurek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Bartosz Kurek szczerze po meczu z Iranem

"Przegraliśmy spotkanie ważne dla naszej pewności siebie. Nie mówmy, że wszystko idzie dobrze z planem, kiedy tak nie jest" - dodał w wywiadzie z Polsatem Sport. W dalszej części rozmowy Marcin Lepa, dziennikarz stacji zapytał się Kurka o dodatkowe odczucia, jakie towarzyszyły mu w roli kapitana kadry, grając przed własną publicznością w gdańskiej ERGO Arenie.

"Oczywiście to duży zaszczyt, ale nie możemy być dzisiaj z siebie dumni. Nie ma dyskusji na temat tego, kto zagrał lepsze spotkanie" - skwitował atakujący reprezentacji Polski.

W czwartek przeciwnikiem polskich siatkarzy będą Chiny. Relacja na żywo z tego spotkania zostanie przeprowadzona live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl