Zamknij

Bartosz Bednorz o decyzji Heynena: To był cios w serce

08.10.2019 20:38
Bartosz Bednorz o decyzji Heynena
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Bartosz Bednorz nie znalazł się w składzie reprezentacji ani na turniej kwalifikacyjny w Gdańsku ani na mistrzostwa Europy. Przyjmujący przyznał, że po wyborach Vitala Heynena, stracił motywację.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bartosz Bednorz udanie rozpoczął sezon reprezentacyjny. Zawodnik zagrał w kilku meczach fazy interkontynentalnej i wziął udział w turnieju finałowym, gdzie z resztą zespołu wywalczył brązowy medal. Poza tym, 25-latek został najlepszym punktującym imprezy i dostał się do drużyny marzeń.

Mimo dobrej postawy, przyjmujący nie przekonał do siebie Vitala Heynena, który nie powołał go na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, a także na mistrzostwa Europy. Wobec tego zawodnik Azimutu Modena postanowił sam zrezygnować z Pucharu Świata i skupić się na klubie.

TABELA Pucharu Świata siatkarzy 2019. Na którym miejscu Polacy?

- To była moja decyzja – powiedział Bednorz w wywiadzie dla radia Unovolley. – Myślę, że była właściwa. Dla drużyny narodowej zrobiłbym wszystko, ale kiedy trener mówi takie rzeczy, to co ja mogę?

- Trudno jest się zmotywować po takich słowach... Jestem dumny, że mogę być częścią reprezentacji i być może w przyszłości w niej zagram, ale decyzja nie zależy ode mnie – kontynuował.

CEV wreszcie ogłosiła Drużynę Marzeń ME siatkarzy. Leon wyróżniony

Zamiast zdecydować się na byłego siatkarza PGE Skry Bełchatów, Heynen postanowił zostać przy Arturze Szalpuku i Aleksandrze Śliwce.

– Zrobiłem wszystko, by być w kadrze. Trenerowi to nie wystarczyło, a ja nie miałem więcej argumentów. Jego decyzja była wielkim zaskoczeniem. Dla mnie była jak cios w serce. Nie mogłem w to uwierzyć!

RadioZET.pl/sport.tvp.pl