Zamknij

Bartosz Bednorz w Zenicie Kazań? Rosjanie kuszą Polaka wysokimi zarobkami

13.02.2020 09:20
Bartosz Bednorz może przejść do Zenitu Kazań
fot. KAMIL KRZACZYNSKI/AFP/East News

Bartosz Bednorz otrzymał ofertę z Zenitu Kazań. Przyjmujący reprezentacji Polski miałby tam zastąpić Ervina N’Gapetha. Rosjanie kuszą młodego zawodnika, proponując potężną podwyżkę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bartosz Bednorz od dwóch lat gra we włoskiej Modenie. Odkąd 25-latek trafił do Serie A1 zanotował olbrzymi postęp i jest jednym z filarów klubu. Dodatkowo Polak wyróżnia się w lidze, gdzie wielu ekspertów uważa, że jest jednym z najlepszych siatkarzy w całej lidze. Dzięki fantastycznej postawie, Bednorz zwrócił na siebie uwagę Zenita Kazań.

W ostatnim wywiadzie dla TVP Sport, Bednorz potwierdził, że ma oferty z topowych klubów ligi rosyjskiej i włoskiej. Jednocześnie zaznaczył, że Włochy zawsze były dla niego priorytetem.

- Liga włoska zawsze była priorytetem. Spełnieniem marzeń było samo znalezienie się w tych rozgrywkach. Nawet nie śniłem o tym, że stanę się tak ważną postacią w Leo Shoes Modena! Jestem we wspaniałym miejscu ze świetnymi zawodnikami, którzy pełnią podstawowe role w swoich reprezentacjach. Każdy trening czy mecz z nimi jest dla mnie równoznaczny z graniem w kadrze. Niezależnie od tego, czy odejdę, liga włoska jest dla mnie najmocniejsza na świecie - powiedział.

Klubowa potęga szuka następcę za Ervina N’Gapetha, który chciałby wrócić do Włoch, a konkretniej do Modeny, w której występował przed transferem do Rosji. Poza nim szeregi Zenitu ma opuścić także Cwetan Sokołow.

Mimo że Bednorz ma jeszcze dwuletni kontrakt z Modeną, dla ekipy z Kazania nie byłoby problemu, aby wykupić reprezentanta Polski. Jak podaje serwis ilrestodelcarlino.it, Rosjanie kuszą Polaka kosmicznymi zarobkami. Zdaniem serwisu, Bartosz Bednorz związałby się z Zenitem Kazań dwuletnią umową, dzięki której za sezon gry otrzymałby aż 900 tysięcy euro

- Gra w Rosji to duże wyzwanie. Dotychczas nie lubiłem siedzieć w jednym miejscu - ciągnie mnie do poznawania nowych rzeczy. Jeżeli będę mógł to zrobić, mając przy tym niesamowite warunki, to dlaczego miałbym nie spróbować? Chciałbym być zawodnikiem, który pod koniec kariery wypowie się o najmocniejszych ligach bazując na własnym doświadczeniu - dodał przyjmujący.

Na tę chwilę Modena zajmuje trzecie miejsce w Serie A1. Do prowadzącego zespołu Perugii traci dwa punkty.

RadioZET.pl/ilrestodelcarlino.it, sport.tvp.pl