Argentyna zbojkotuje kwalifikacje do igrzysk? Potężny konflikt z federacją

Maciej Walasek
31.07.2019 14:35
reprezentacja Argentyny
fot. Shutterstock

Argentyńczycy grożą bojkotem turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Reprezentacja męska i żeńska żądają od federacji spełnienia ważnych postulatów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Argentyny zarówno męska, jak i żeńska mają dość zachowań przedstawicieli ich narodowej federacji siatkówki. Włodarze rozwścieczyli drużyny na dobre, kiedy podjęli decyzję o zwiększeniu prowizji od transferu zagranicznego dotyczącego reprezentantów kraju. Pieniądze mają trafiać do kieszeni działaczy, co nie spodobało się zawodnikom. Wcześniej siatkarze domagali się poprawy warunków pracy na zgrupowaniach oraz zatrudnienia trenera do przygotowania fizycznego i lekarza.

Argentyńczycy zbojkotują kwalifikacje do IO? Postulaty drużyn

Czołowi siatkarze drużyn m.in.: Facundo Conte, Luciano De Cecco, Julieta Lazcano i Yamila Nizetich napisali specjalne pismo, w którym nawołują do spełnienia tych żądań, nawołując jednocześnie do dofinansowania drużyn narodowych na takim poziomie, żeby reprezentanci Argentyny nie musieli dopłacać do gry w kadrze z własnych pieniędzy. Oprócz tego w postulatach zamieszczono punkt, w którym domaga się zmian na stanowisku prezydenta federacji i w jej zarządzie oraz ujednolicenia zasad gratyfikacji finansowej dla reprezentacji męskich i żeńskich.

Zawodnicy w oświadczeniu zaznaczyli, że w przypadku niespłacenia długów wobec zawodników oraz braku zmiany zasad pobierania prowizji od transferów nie wystąpią na turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich. Konflikt na linii zawodnicy – federacja trwa od kilku miesięcy, ale teraz wydaje się, że następuje jego kulminacja. Na tę chwilę włodarze nie podjęli żadnych konkretnych działań.

W turnieju kwalifikacyjnym siatkarki Albicelestes mają zagrać z USA, Bułgarią i Kazachstanem. Z kolei męska drużyna o awans na igrzyska ma powalczyć z Kanadą, Chinami i Finlandią.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW