Ostatnie "Złotko" zakończyło sportową karierę

19.06.2020 13:49
Anna Miros zakończyła karierę
fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA/SE/EAST NEWS

Anna Miros zakończyła siatkarską karierę. Przez ostatnie półtora roku była zawodniczką Energi MKS Kalisz. 34-letnia była reprezentantka Polski, która grała jako atakująca, przyjmująca i środkowa, w dorobku ma m.in. mistrzostwo Europy z 2003 roku.

Wielu kibiców może pamiętać tę siatkarkę pod panieńskim nazwiskiem Podolec. Klub z Kalisza przypomniał, że mistrzynią Starego Kontynentu została w wieku 18 lat i była wówczas najmłodszą ze "Złotek", jak określano w tamtym okresie reprezentację prowadzoną przez trenera Andrzeja Niemczyka. W drużynie narodowej rozegrała łącznie 171 meczów.

Do Energi MKS dołączyła w połowie sezonu 2018/19, przechodząc tam z zespołu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

- W poprzednim sezonie była zmienniczką Adeli Helic i zastępowała Ljubicę Kecman jako kapitan zespołu. Niestety w drugiej połowie sezonu długo była kontuzjowana - zaznaczono w czwartkowym komunikacie.

Wcześniej występowała m.in. w BKS-ie Bielsko-Biała, Atomie Treflu Sopot i włoskim Asystelu Novara. W dorobku ma siedem medali wywalczonych w polskiej ekstraklasie, w tym dwa złote (2004, 2013), wicemistrzostwo Italii (2009) oraz triumf w Pucharze CEV (2009).

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP