Sensacyjny kandydat na selekcjonera kadry siatkarzy

Maciej Walasek
19.11.2017 12:18
reprezentacja Polski
fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Przegląd Sportowy opublikował listę kandydatów na trenera polskich siatkarzy. Wśród nich sensacyjnie  znalazło się nazwisko Andrei Gianiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kandydatura Włocha jest zaskoczeniem, ponieważ 47-latek dobrze sobie radzi z prowadzeniem kadry Niemiec. Dodatkowo na co dzień pracuje w zespole Revivre Mediolan. Jednak jak donosi polska gazeta, także i on jest chętny do przejęcia roli selekcjonera po Ferdinando de Giorgim. Ponoć PZPS jako pierwszy wyszedł z propozycją, wysyłając ofertę. Były siatkarz wyraził wstępne zainteresowanie.

Zobacz także

Czy Włoch byłby dobrą osobą na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski?

Po objęciu kadry Niemiec, tamtejsi włodarze są zachwyceni pracą 47-latka. Nie tylko namówił do powrotu do gry Georga Grozera, ale również wywalczył z nimi wicemistrzostwo Europy. Giani już wcześniej deklarował chęć objęcia biało-czerwonych. Po zwolnieniu Stephane’a Antigi mówił otwarcie, że chce prowadzić drużynę polskich siatkarzy. Jednak w tamtym czasie PZPS nie zdecydował się na młodego trenera.

Zagłosuj

Czy biało-czerwonych powinien prowadzić zagraniczny trener?

Liczba głosów:

Włoch nie chce komentować sprawy. Jednocześnie musi szybko podjąć decyzję, ponieważ termin nadsyłania zgłoszeń mija w poniedziałek 20 listopada.

Poza Gianim, innym zagranicznym kandydatem jest Vital Heynen, który ma podobny kłopot. Prowadzi reprezentację Belgii, z którą dotarł do półfinału mistrzostw Europy, a także  VfB Friedrichshafen.

Resztę pretendentów stanowią Polacy: Krzysztof Stelmach, Jakub Bednaruk, Andrzej Kowal, Piotr Gruszka, Robert Prygiel, a także Mariusz Sordyl.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/mw