Zamknij

Andrea Gardini na dłużej w Jastrzębskim Węglu. Klub przedłużył kontrakt

22.04.2021 17:50

Andrea Gardini pozostanie trenerem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w kolejnym sezonie. Włoch doprowadził śląski zespół do drugiego w historii mistrzostwa Polski, po 17-letniej przerwie.

Andrea Gardini
fot. Maciej Witkowski/REPORTER

Andrea Gardini został trenerem Jastrzębskiego Węgla w styczniu tego roku. Zastąpił wówczas na stanowisku Luke’a Reynoldsa. Z początku Włoch podpisał umowę obowiązującą do końca rozgrywek, ale ostatecznie władze klubu zdecydowały się pozostawić go na ławce trenerskiej w przyszłym sezonie.

- W krótkim czasie potrafił poznać zespół, poukładać wiele rzeczy, zniwelować słabe punkty zespołu i wygrać ligę – powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol na czwartkowej konferencji prasowej.

loader

Andrea Gardini dalej trenerem Jastrzębskiego Węgla

Gardini rozegrał w kadrze Włoch 418 meczów, ma na koncie m.in. trzy tytuły mistrza świata oraz srebrny i brązowy medal olimpijski.

- Prezes poprosił mnie, o jedną rzecz – by zespół znalazł się w finale. Wiedziałem, że drużyna ma jakość w każdym elemencie i jeśli będzie gotowa, by cierpieć na boisku, to jest w stanie to zrobić. Niewielu wieszczyło nam końcowy sukces, w szczególności pokonania w finale Zaksy. Ale zrobiliśmy to - powiedział 55-latek.

Jako trener asystował Andrei Anastasiemu w reprezentacji Polski, potem prowadził Indykpol AZS Olsztyn i kędzierzyńską Zaksę, z którą zdobył mistrzostwo Polski i awansował do Final Four Ligi Mistrzów. W poprzednim sezonie pracował we włoskim klubie Gas Sales Piacenza, z którym rozstał się we wrześniu 2020. Jastrzębianie w finale play-off PlusLigi dwukrotnie pokonali Grupę Azoty Zaksę Kędzierzyn-Koźle i po 17 latach sięgnęli po mistrzostwo Polski.

RadioZET.pl/PAP