Zamknij

Andrea Anastasi został nowym trenerem ONICO Warszawa

Marek Garus
06.06.2019 11:59
Andrea Anastasi
fot. East News

Andrea Anastasi, były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy został nowym szkoleniowcem ONICO Warszawa - poinformował na konferencji prasowej obecny wicemistrz Polski. Włoski szkoleniowiec, który przez ostatnie pięć lat prowadził Trefla Gdańsk, zastąpił na stanowisku Francuza Stephane'a Antigę. Umowa zawarta została na dwa lata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O tym, że wygasająca w maju umowa Stephane'a Antigi ze stołecznym klubem nie zostanie przedłużona, ONICO Warszawa poinformowało już w styczniu. Było to o tyle zaskakujące, że zespół zajmował wówczas drugie miejsce w tabeli. Od tego momentu w mediach nieraz pojawiały się wiadomości, że na miejsce Francuza sprowadzony zostanie właśnie Andrea Anastasi. Prezes i dyrektor sportowy warszawskiego klubu Piotr Gacek, który grał pod okiem Włocha w Treflu Gdańsk w latach 2014-17, tego jednak nie komentował.

Andrea Anastasi nowym szkoleniowcem ONICO Warszawa

Anastasi razem z drużyną z Gdańska wywalczył cztery lata temu srebrny medal mistrzostw Polski, a rok temu brąz. Zarówno w 2015, jak i 2018 roku jego podopieczni zdobyli Puchar Polski, a cztery lata temu także Superpuchar Polski. W ostatnim sezonie Trefl zawiódł w PlusLidze, zajmując dziewiąte miejsce. Pokazał się za to z dobrej strony w Lidze Mistrzów, docierając do ćwierćfinału, w którym stoczył wyrównaną rywalizację z broniącym tytułu Zenitem Kazań.

Zobacz także

58-letni Włoch jeszcze zanim objął funkcję trenera gdańszczan był już dobrze znany w kraju. W latach 2011-13 był bowiem szkoleniowcem reprezentacji Polski. Z biało-czerwonymi osiem lat temu wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy i zajął drugie miejsce w Pucharze Świata, a rok później triumfował w Lidze Światowej. W igrzyskach w Londynie jego drużyna odpadła w ćwierćfinale. Niepowodzeniem zakończył się również jej występ w mistrzostwach Europy 2013, z którymi pożegnała się w barażu o ćwierćfinał.

W ubiegłym roku szkoleniowiec łączył pracę w Treflu z prowadzeniem reprezentacji Belgii, po czym zrezygnował z tej drugiej posady.

Zobacz także

ONICO Warszawa wzmacnia się przed nowym sezonem PlusLigi

Przed potwierdzeniem zatrudnienia Anastasiego ONICO pozyskało w ostatnich tygodniach trzech zawodników, którzy dotychczas występowali w gdańskiej ekipie - rozgrywającego Michała Kozłowskiego oraz środkowych Piotra Nowakowskiego i Patryka Niemca. W poniedziałek poinformowało zaś o zakontraktowaniu francuskiego przyjmującego Kevina Tillie.

RadioZET.pl/PAP/MG